Partnerzy portalu
Alain Passard, szef kuchni z trzema gwiazdkami Michelin, na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej fot. Alain Passard, fot. materiały prasowe

Alain Passard, szef kuchni z trzema gwiazdkami Michelin, na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Autor: horecatrends.pl Data: 18 lutego 2019 11:38

Alain Passard z Restauracji Arpège w Paryżu, uhonorowanej trzema gwiazdkami Michelin, Maciej Majewski Szef kuchni La Brasserie Moderne, restauracji warszawskiego hotelu Sofitel Warsaw Victoria, oraz Dawid Makurat Szef cukierni Lourse hotelu Raffles Europejski w Warszawie przygotowali kolację na Gali 25-lecia Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączyło w sobie polską i francuską tradycję kulinarną.

W miniony piątek w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się jubileuszowa Gala CCIFP, której motywem przewodnim był festiwal filmowy w Cannes. Doroczna Gala CCIFP w ciągu ostatnich kilku lat stała się ważnym punktem w kalendarzu polsko-francuskiego środowiska biznesowego. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 500 gości, zarówno prezesów największych firm z kapitałem francuskim, jak i reprezentantów świata kultury, polityki oraz mediów. W tym roku do przygotowania kolacji na Gali zostali zaproszeni cenieni w środowisku kulinarnym szefowie kuchni: Maciej Majewski, Dawid Makurat oraz Alain Passard, posiadający aż trzy gwiazdki Michelin - najwyższe wyróżnienie w świecie gastronomii. 

Alain Passard jest szefem i właścicielem paryskiej restauracji Arpège.W 1986 roku założył w Paryżu restaurację Arpège funkcjonującą do dziś. To tutaj rozwija swoje talenty zdobywając w ciągu 10. lat komplet trzech gwiazdek Michelin. Jest autorem wielu nowatorskich przepisów i książek, a jego restauracja została sklasyfikowana na 8. miejscu wśród 50. najlepszych restauracji świata według The World’s 50 Best Restaurants. Dla gości Gali CCIFP Alain Passard przygotował przegrzebki z rodzynkami korynckimi, mousseling z pietruszki oraz zimowym gołąbkiem. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Maciej Majewski od 2014 roku jest szefem kuchni warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne, którą tworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko - francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. Na Gali CCIFP Szef Majewski był odpowiedzialny za przygotowanie zimnej oraz ciepłej przystawki. Daniem przyrządzonym na początek przez Macieja Majewskiego był troć z bouillabaisse i algami. Kolejną propozycją został mus z perlicy z truflą i serem Bursztyn.

Dawid Makurat jest mistrzem cukiernictwa z 14-letnim doświadczeniem w zawodzie. W roku 2014 objął stanowisko szefa cukierni pięciogwiazdkowego hotelu Rialto w Warszawie, gdzie pod swoją opieką miał również restaurację Salto. W kwietniu 2018 r. objął stanowisko szefa legendarnej cukierni Lourse w hotelu Raffles Europejski. Deserem przygotowanym przez Dawida Makurata na Gali CCIFP był tort urodzinowy z konfiturą morelową z dodatkiem kwiatem czarnego bzu, dacquoise czekoladowym, ganache z mlecznej czekolady oraz musem z gorzkiej czekolady.

Tegoroczna Gala jest wydarzeniem rozpoczynającym jubileuszowy rok, albowiem Francusko-Polska Izba Gospodarcza już od 25. lat wspiera w rozwoju swoich członków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz