×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
AmRest jeszcze bardziej inwestuje w rozwój KFC w Polsce
AmRest wzmacnia obecność marki KFC w Polsce. / fot. PAP/Petr Malina

AmRest jeszcze bardziej inwestuje w rozwój KFC w Polsce

Autor: oprac. JS Data: 12 maja 2023 12:25 | Aktualizacja: 13 maja 2023 23:02

Grupa AmRest otworzyła swoją piątą restaurację KFC w Polsce w tym roku. Łącznie AmRest ma w kraju ponad 600 lokali, z czego 340 to punkty pod szyldem KFC. Dodajmy, że oprócz KFC, spółka prowadzi w Polsce także takie marki jak: Pizza Hut i Burger King oraz Starbucks.

AmRest wzmacnia obecność marki KFC w Polsce

Pomimo niepewności gospodarczej w ostatnich latach AmRest kontynuował plan rozwoju KFC w Polsce, otwierając w 2022 roku 20 nowych restauracji tej sieci. Firma zamierza konsekwentnie zwiększać udział marki na polskim rynku, m.in. poprzez otwarcia kolejnych lokali, jak również wdrażanie rozwiązań cyfrowych.

Polska jest aktualnie największym rynkiem AmRest, który odpowiada za 24% sprzedaży całej Grupy. W 2022 roku Grupa AmRest osiągnęła rekordowe przychody na poziomie 2 422 mln EUR, wzrost o 26,3% rok do roku. Sprzedaż w Europie Środkowo-Wschodniej wyniosła 1 133.8 mln EUR, odpowiadając za 46.9% sprzedaży całej Grupy i notując wzrost o 29.9% w porównaniu do roku poprzedniego. Wpływ na wyniki miało m.in. stopniowe znoszenie obostrzeń dla kanału dine-in (sprzedaż na miejscu) oraz wzrost sprzedaży w kanale take away (na wynos).

- Od wielu lat koncentrujemy się na zwiększaniu obecności KFC w Polsce, co przekłada się na silną pozycję marki w segmencie restauracji z szybką obsługą. Cieszymy się, że możemy stale zwiększać dostępność naszych usług dla coraz większej liczby gości. Dzięki niedawnym otwarciom jesteśmy na dobrej drodze do dalszego, zrównoważonego wzrostu – powiedział Bartosz Pęczalski, KFC President Poland.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz