×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
AmRest sprzedaje KFC w Rosji za min. 100 mln euro
AmRest sprzedaje KFC w Rosji za min. 100 mln euro; fot. arc

AmRest sprzedaje KFC w Rosji za min. 100 mln euro

Autor: Anna Wrona Data: 27 lutego 2023 08:32

AmRest podpisał umowę sprzedaży biznesu KFC w Rosji. Firma oczekuje, że otrzyma w rezultacie transakcji sprzedaży kwotę w wysokości minimum 100 000 000 euro.

KFC sprzedaż biznesu w Rosji

AmRest Holdings przekazał w komunikacie giełdowym informację poufną na temat podpisania umowy sprzedaży biznesu KFC w Rosji.

W związku informacją poufną dotyczącą sprzedaży biznesu KFC prowadzonego przez AmRest w Rosji, opublikowaną w raporcie bieżącym o numerze 13/2022 z dnia 6 grudnia 2022 r., AmRest informuje, że Unirest LLC, podmiot powiązany z Yum! Brands Inc ("Yum! Brands"), skorzystał zgodnie z obowiązującymi umowami franczyzowymi z prawa pierwokupu na jego rzecz lub na rzecz osoby trzeciej i wyznaczył Smart Service Nord Ltd.  jako nabywcę Biznesu - podała spółka.

Smart Service: Co to za firma?

Smart Service jest zarządzany przez dwóch rosyjskich franczyzobiorców marki KFC:  Konstantina Kotov oraz Andrey'a Oskolkov. Według informacji dostępnych publicznie jest podmiotem, z którym Yum! Brands zawarł umowę sprzedaży w celu przeniesienia własności swoich rosyjskich restauracji KFC w październiku 2022 roku.

Amrest rozwiązał umowę z Almira

W konsekwencji skorzystania przez Unirest z prawa pierwokupu, AmRest rozwiązał umowę sprzedaży udziałów zawartą z OOO Almira w dniu 6 grudnia 2022 roku i podpisał nową umowę sprzedaży ze Smart Service w dniu 25 lutego 2023 r., zasadniczo na takich samych warunkach na jakich zawarta była umowa pomiędzy AmRest i OOO Almira.

Nowa umowa sprzedaży również jest uzależniona od jej zatwierdzenia przez rosyjski Urząd Antymonopolowy oraz od innych zezwoleń regulacyjnych, które mogą mieć zastosowanie w Rosji.

KFC w Rosji: Ile jest warte?

Na dziś i zgodnie z warunkami umowy sprzedaży udziałów AmRest oczekuje, że otrzyma w rezultacie transakcji sprzedaży kwotę w wysokości minimum 100 000 000 euro - podano.

Ostateczne warunki tej transakcji, które są uzależnione od pewnych czynników zewnętrznych, w tym kursu walutowego, zostaną zakomunikowane w przypadku finalizacji transakcji. AmRest szacuje, że po ujęciu odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości aktywów biznesu rosyjskiego w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym na dzień 30 czerwca 2022 roku, finalizacja transakcji nie powinna wymagać dalszych odpisów aktualizujących.
 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz