Partnerzy portalu
AmRest: Sprzedaż w Chinach ucierpiała przez koronawirusa Na koniec 2019 roku AmRest miał w Chinach 74 restauracje, w tym 72 lokale Blue Frog i 2 KABB; fot. facebook/blue frog bar & grill

AmRest: Sprzedaż w Chinach ucierpiała przez koronawirusa

Autor: PAP Biznes Data: 04 marca 2020 08:42

Sprzedaż grupy AmRest w Chinach ucierpiała z powodu koronawirusa, choć sytuacja w ostatnich dniach się poprawiła. W Europie na razie nie widać wpływu wirusa - poinformowali przedstawiciele grupy.

"Koronawirus ma wpływ na nasz biznes w Chinach. (...) Zaczęliśmy rok wzrostami sprzedaży, potem nastąpił gwałtowny spadek, bo musieliśmy zamknąć restauracje" - powiedział prezes Mark Chandler podczas telekonferencji.

Dodał, że spółka na bieżąco monitoruje sytuację. W ubiegłym tygodniu, jak powiedział, ruch w lokalach się zwiększył i sprzedaż już nieco odbiła.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poinformował, że obecnie 6 restauracji AmRestu w Chinach jest zamkniętych, a w 20 lokalach działalność jest ograniczona do usług dostaw.

Na koniec 2019 roku AmRest miał w Chinach 74 restauracje, w tym 72 lokale Blue Frog i 2 KABB.

W 2019 roku przychody AmRestu na rynku chińskim wyniosły 89,6 mln euro (wzrost o 21,8 proc. rdr) i stanowiły 4,6 proc. całkowitych przychodów grupy.

Przedstawiciele AmRestu poinformowali, że obecnie nie widać wpływu epidemii koronawirusa na sprzedaż porównywalną na rynkach europejskich.

"W Europie nie widzimy wpływu koronawirusa na sprzedaż, przynajmniej na teraz. Konsumenci nie unikają naszych restauracji" - powiedział Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

Spółka przygotowuje się m.in. w zakresie zapasów na ewentualne pogorszenie sytuacji w Europie w związku z koronawirusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz