Partnerzy portalu
AmRest z rekordową sprzedażą. Dzięki KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w pierwszym kwartale poziom 127,8 proc. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

AmRest z rekordową sprzedażą. Dzięki KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks

Autor: propertynews.pl Data: 13 maja 2022 09:15

Złagodzenie restrykcji Covid-19 na wszystkich rynkach, na których działa AmRest, za wyjątkiem Chin, w połączeniu ze zwiększoną wydajnością w obszarze digital, zaowocowało osiągnięciem najwyższych przychodów za pierwszy kwartał w historii grupy.

  • Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w pierwszym kwartale br. poziom 127,8 proc.
  • Udział funkcjonujących restauracji wyniósł na koniec marca 99 proc.
  • Skonsolidowane przychody firmy AmRest wyniosły w pierwszym kwartale 507 mln euro, co oznacza wzrost o 33,4 proc. rok do roku

"Postępujące ożywienie sprzedaży w kanale dine-in przyczyniło się do wzrostu skonsolidowanej sprzedaży AmRest" - podał gastronomiczny gigant. 

Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w pierwszym kwartale poziom 127,8 proc. Udział działających restauracji w portfelu AmRest wyniósł na koniec marca 99 proc., na co nieznacznie wpłynęły niedawne ograniczenia w rejonie Szanghaju.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała dotkliwy kryzys humanitarny i poważne zakłócenia gospodarcze, których czas trwania i intensywność pozostają niepewne. Uważnie śledzimy rozwój sytuacji w regionie i nadal wspieramy inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym. Pokój międzynarodowy pozostaje w centrum naszych zainteresowań" - poinformował AmRest.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz