Partnerzy portalu
Austria odmraża sektor HoReCa Austria od 19 maja otwiera branżę HoReCa/fot. shutterstock

Austria odmraża sektor HoReCa

Autor: PAP Data: 24 kwietnia 2021 13:34

Austria planuje wdrażać strategię łagodzenia restrykcji od 19 maja.  Do życia wraca gastronomia, turystyka i instytucje kultury.

  • Otwarcie odbędzie się przy ścisłej koncepcji bezpieczeństwa, ale się odbędzie - zapewnia kanclerz Kurz.
  • 19 maja działalność rozpoczną lokale gastronomiczne, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
  • Instytucje kultury i sportu będą mogły organizować imprezy. Rusza też turystyka, "a goście z zagranicy są mile widziani".

Można oczekiwać, że liczba infekcji ponownie wzrośnie - przyznał Kurz. Przypuszcza jednak, że dzięki szczepieniom sytuacja pozostanie możliwa do opanowania.

Krokom otwierającym towarzyszą środki bezpieczeństwa. Na przykład wejście do restauracji będzie dostępne tylko przez "Zieloną Przełęcz". Oznacza to, że trzeba być zaszczepionym lub przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na imprezach kulturalnych będzie przydzielanych maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc. Działalność będzie można prowadzić tylko do godziny 22.

W większości miejsc warunkiem wstępu będą maseczki FFP2. Kanclerz podkreślił, że nadal wymagana jest ostrożność. Jeśli otwarcie się powiedzie - obiecał - to najpóźniej na początku lipca można będzie pomyśleć o kolejnych poluzowaniach. Dotyczy to gastronomii nocnej i większych imprez.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz