Partnerzy portalu
Baron robi na Barce proste pieczone ziemniaki dla wszystkich Szef kuchni Aleksander Baron postawił na fast food - pieczone ziemniaki. Kartoszki działają od maja na Barce. Fot. Aleksander Baron/Facebook

Baron robi na Barce proste pieczone ziemniaki dla wszystkich

Autor: KG/horecatrends Data: 08 czerwca 2022 10:40

Znany szef kuchni Aleksander Baron otworzył na Barce Kartoszki - bar z pieczonymi ziemniakami. Serwuje je na zimno i ciepło z tzatzikami, kimchi, wędzoną słoniną lub boczniakami.

BarKa to pływająca klubokawiarnia przy 512 km Wisły. Od drugiej połowy maja działają na niej Kartoszki - bar fast food serwujący pieczone ziemniaki. 

- Kartoszki 1.0 czyli nasze wakacyjne działania na Barce zaczynają się powoli rozkręcać. Chciałbym, wraz z Mikołajem i Agnieszką wypracować taki format "fast foodu", który mógłby być alternatywą do tego wszystkiego, co jest już na rynku. Proste pieczone ziemniaki dla wszystkich - podał Aleksander Baron.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W menu Kartoszek znajdują się pieczone ziemniaki zimne i ciepłe. ''Zimne'' serwowane są m.in. z kimchi, śledziem, gzikiem czy wędzoną słoniną. ''Ciepłe'' z chilli con carne, boczniakami lub wegańskim bolognese. W menu znajdują się propozycje wegetariańskie i wegańskie. 

Średnie pieczone ziemniaki z dodatkami (250 g) kosztują od 15 do 38 zł, duże (500 g) od 23 do 55 zł. 

Aleksander Baron jest znany ze swojej miłości kiszonek i kiszenia. Pytany o kontynuację tej pasji, odpowiada, że ta miłość...

- (...) nie umarła, ale na tę chwilę jesteśmy w rozłące - być może wrócimy do siebie mocniejsi i lepsi... - deklaruje szef kuchni. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • pietrek

    Oferta cenowa przygotowana na 100% inflację.