×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bekon, donuty i delivery motorem wzrostu sprzedaży McDonald's
fot. unsplash.com

Bekon, donuty i delivery motorem wzrostu sprzedaży McDonald's

Autor: www.horecatrends.pl / Reuters Data: 02 maja 2019 13:03 | Aktualizacja: 06 maja 2019 09:26

McDonald's może podziękować dwóm symbolom amerykańskiej kuchni - bekonowi i donatom, za to, że wyniki I kwartału wydają się mocne, pomimo mniejszej liczby osób odwiedzających restauracje sieci.

Zdaniem McDonald's, wysoką sprzedaż sieć zawdzięcza m.in. wprowadzeniu do menu więcej ofert ze smażonym bekonem, ofercie "2 za 5 USD" i wprowadzeniu przekąski Donut Sticks. Sieć podkreśla także rolę przebudowy wielu restauracji, kiosków interaktywnych, zwiększonych zamówień w dostawie i nacisku na ofertę śniadaniową. 

Sprzedaż McDonald's w USA wzrosła o 4,5 proc. lfl (w tych samych placówkach), przekraczając średnią prognozę analityków na poziomie 3 proc. i w porównaniu do 2,9 proc. wzrostu w tym samym okresie rok wcześniej. I to mimo tego, że McDonald's nadal odnotowywał mniej wizyt w Stanach Zjednoczonych. Globalna sprzedaż lfl wzrosła o 5,4 proc.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CEO Steve Easterbrook, przemawiając podczas konferencji, powiedział, że wyższe średnie rachunki pomogły "zatuszować" spadek liczby gości. Podkreślił rolę delivery. Średni rachunek w dostawie wynosi od 1,5 do 2 razy więcej niż średnie wydatki w restauracji. Ponadto McDonald's podniósł ceny o 2 procent, aby zrównoważyć 3-procentowy wzrost kosztów surowców.

Wzrost sprzedaży McDonald's w USA znacznie przewyższył wyniki sieci Burger King (nr 2 w USA), gdzie sprzedaż lfl wzrosła o 0,4 proc. Jednak kwartał zakończył się przed wprowadzeniem Impossible Whopper na bazie roślin.

Kiedy podczas konferencji prasowej analityk zapytał McDonald's o produkt pochodzenia roślinnego, Easterbrook powiedział, że kluczem sukcesu McDonald's jest zidentyfikowanie "trwałych trendów konsumenckich" i zdecydowanie, że jeśli rzeczywiście istnieje trend, czy istnieje dodatkowa złożoność dodania takiego produktu i czy warto. Na razie, jakikolwiek produkty białkowe pochodzenia roślinnego w McDonald's są w fazie dyskusji. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz