Partnerzy portalu
Belgia otwiera ogródki restauracyjne Od soboty w Belgii będą mogły być otwarte ogródki barów i restauracji. / fot. unsplash

Belgia otwiera ogródki restauracyjne

Autor: PAP Data: 07 maja 2021 18:42

W ramach luzowania restrykcji przeciwepidemicznych dotyczących ograniczenia wolności przemieszczania się i kontaktów od soboty w Belgii będą mogły być otwarte ogródki barów i restauracji.

Mniej niż 24 godziny przed zapowiedzianym wejściem w życie nowych zasad, belgijski rząd opublikował odpowiednie rozporządzenie, które pozwala na otwarcie w sobotę ogródków w restauracjach i barach.

Nie zawiera ono sugerowanego wcześniej przez przedstawicieli władz rozwiązania, które miało umożliwić zmniejszenie minimalnej odległości 1,5 metra między stolikami, gdyby były one oddzielone przegrodami z pleksiglasu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Klienci lokali nie będą mogli przebywać w środku poza sytuacjami koniecznymi, jak np. skorzystanie z toalety. Zamawianie ma odbywać się przy stolikach. Dopiero przy nich można też zdjąć maski.

Ci, dla których zabraknie w sobotni wieczór miejsca w restauracjach i barach nie będą skazani na rezygnację z napojów wyskokowych - jak dotychczas - po 20.00. Belgijski rząd postanowił, że sklepy nocne mogą sprzedawać alkohol do godz. 22.00.

Od soboty przestaje też obowiązywać godzina policyjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz