Partnerzy portalu
Białystok: niewielu chętnych na jedzenie wewnątrz restauracji W piątek przed południem niewiele osób w centrum Białegostoku korzystało z możliwości jedzenia wewnątrz restauracji. / fot. unsplash

Białystok: niewielu chętnych na jedzenie wewnątrz restauracji

Autor: PAP Data: 28 maja 2021 14:11

W piątek przed południem niewiele osób w centrum Białegostoku korzystało z możliwości jedzenia wewnątrz restauracji.

Od piątku restauracje mogą przyjmować swoich gości wewnątrz lokali z zachowaniem reżimu sanitarnego, może być zajęta połowa stolików, trzeba zachować odległość między stolikami.

W niektórych lokalach w centrum miasta widać było, że ich pracownicy przecierają, przygotowują stoliki wewnątrz i na zewnątrz, tylko w nielicznych lokalach wewnątrz siedzieli już goście. Przed południem nawet w ogródkach nie było tłumów. Widać było, że klienci lokali wybierają możliwość wypicia kawy, zjedzenia deseru czy sałatki w restauracyjnym ogródku. Sytuacja może się zmienić, bo psuje się pogoda, tak że wieczorem więcej gości może chcieć wejść do środka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niektóre restauracje wprowadzają nowe menu lunchowe, o czym informują swoich gości w mediach społecznościowych. Lunche wydawane są na miejscu - jak podają - od godz. 11.00 do 17.00, ale można je także zamawiać na wynos lub dowóz.

Np. restauracja w sąsiedztwie parku przy ul. Akademickiej w centrum miasta zachęca swoich gości do telefonicznej rezerwacji miejsc zarówno w środku jak i na zewnątrz.

Siedzenie na zewnątrz wybierali przed południem klienci działającej od niedawna kawiarni przy ul. Nowy Świat w centrum miasta. Oferuje ona głównie napoje, proste dania takie jak różnego rodzaju naleśniki, kanapki, sałatki, z deserów serniki białoruskie czy gofry.

Artiom z tej kawiarni jest emigrantem z Białorusi. W Białymstoku mieszka od pół roku. "Przyjechaliśmy pracować i nie bać się o własne życie" - powiedział PAP o sobie i narzeczonej, która pochodzi z Ukrainy. Dodał, że nie ma problemu z dostaniem miejsca w tej kawiarni, zapraszają gości, przygotowywane są takie dania, na których wykonanie pozwala dostępna kuchnia. Dodał, że gdy nie można było przyjmować gości, dania można było kupować na wynos korzystając z portali, na których można zamówić jedzenie online.

Także teraz widać wciąż w centrum miasta, że są osoby, które zamawiają jedzenie na wynos, bo odbierają wcześniej przygotowane zamówienia.

"Kochani nareszcie! (...) Już nie możemy się doczekać!", "O niczym innym nie myślimy", "Czekamy na Was" - piszą w mediach społecznościowych o możliwości przyjmowania gości przy stolikach inne lokale.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz