Partnerzy portalu
Bistro Bzik w Katowicach zamyka się. 7 lat temu przeżyło rewolucję Magdy Gessler Bistro Bzik 7 lat temu przeszło ''Kuchenne Rewolucje'' Magdy Gessler. Fot. Bistro Pizza BZIK

Bistro Bzik w Katowicach zamyka się. 7 lat temu przeżyło rewolucję Magdy Gessler

Autor: KG/horecatrends Data: 20 października 2022 10:00

Z dniem 24.10.2022 Bzik znika ze stacjonarnej mapy gastro - poinformowali właściciele Bistro Pizza BZIK w Katowicach. Lokal 7 lat temu przeszedł ''Kuchenne Rewolucje'' Magdy Gessler. Wcześniej był znany jako pizzeria Godfather.

Gdzie w Katowicach było Bistro Bzik?

Lokal działał przy ul. Chorzowskiej w Katowicach od kilkunastu lat. Siedem lat temu Magda Gessler w ramach ''Kuchennych Rewolucji'' zmieniła pizzerie Godfather w Bistro Pizza Bzik. Wprowadziła tam m.in. pizzę w śląskiej odsłonie z krupniokiem i jabłkami.

Bzik znika z katowickiej mapy gastro

We wtorek 18 października lokal poinformował, że będzie czynny tylko 24 października - potem zniknie z katowickiej mapy gastro. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''Niestety po kilkunastu latach działalności Bistro Pizza Bzik, jako jedyny lokal który przetrwał i potrafił wypracować własną formułę, po kuchennych rewolucjach w Katowicach, ze smutkiem zawiadamiamy, że było pięknie, było wspaniale, bo nawet podczas pandemii, potrafiliśmy znaleść sposób, aby nie tylko utrzymać się na powierzchni ale aktywnie pomagać medykom, szpitalom i innym inicjatywom w potrzebie! Ostało się kilka dyplomów/podziękowań od różnych instytucji, które bedą naszym wzbudzaczem uśmiechu, świadectwem, że zrobiliśmy coś dobrego'' - informują właściciele Bzika. 

Bistro Bzik w Kuchennych Rewolucjach

W pożegnalnym poście wspominają też udział w ''Kuchennych Rewolucjach''.

''Dziękujemy też Magdzie Gessler i ekipie z Kuchennych Rewolucji za tchnięcie nowego ducha do naszej kulinarnej przygody! Było to siedem lat temu ale odcisnęło pozytywne piętno w naszej działalności i było ciekawą przygodą'' - napisali. 

Dlaczego zamyka się Bistro Bzik?

Właściciele Bzika przyznali, że nie rozważali opcji zamknięcia lokalu, ale...

''Jednak aktualna rzeczywistość i rachunek ekonomiczny zmusza nas do tego kroku. Nasze umowy zwłaszcza w zakresie dostarczania energii, spowodowały absolutny demontaż naszych założeń biznesowych. Dlatego podjęliśmy niezwykle trudną i bolesną dla nas decyzję o zakończeniu stacjonarnej działalności'' - przyznają. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz