Partnerzy portalu
Bobby Burger wydał Deklarację Odpowiedzialności. Marka stawia na ekologiczne rozwiązania Bobby Burger planuje być bardziej eko. / fot. materiały prasowe

Bobby Burger wydał Deklarację Odpowiedzialności. Marka stawia na ekologiczne rozwiązania

Autor: oprac. JS Data: 27 października 2022 13:50

Bobby Burger przy okazji 10-lecia działalności przechodzi ekologiczną transformację. Marka opublikowała Deklarację Odpowiedzialności, w której przedstawia strategiczne założenia biznesowe poświęcone ekologii i trosce o zdrowie konsumentów.

Bobby Burger planuje być bardziej eko

Marka Bobby Burger wydała Deklarację Odpowiedzialności, w której tłumaczy w jaki sposób i dlaczego zmienia się w firmę „pro-eko” z prawdziwego zdarzenia.

Bobby Burger w pierwszej kolejności skupia się na redukcji wpływu działalności restauracji na środowisko naturalne. Burgerownia deklaruje m.in. korzystanie w dostawie wyłącznie z opakowań, które nadają się w 100% do recyclingu, pochodzą z odzysku bądź są w 100% biodegradowalne. Takie opakowania, obok pojemników wielokrotnego użytku, wykorzystywane są także w wewnętrznych procesach firmy. Marka chce być w tym aspekcie wzorem do naśladowania, dlatego takich samych praktyk oczekuje od kontrahentów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To o tyle istotne, że większość wykorzystywanych obecnie w gastronomii opakowań wyglądających na ekologiczne nie spełnia tych kryteriów – nawet jeżeli są wykonane w większości z naturalnych materiałów, to powlekane są polietylenem, czyli plastikiem.

Sieć dąży także do korzystania z usług lokalnych dostawców, co ma na celu skrócenie łańcucha logistycznego i jednocześnie redukcję śladu węglowego pozostawionego np. przez ciężarówki dostarczające do restauracji półprodukty. Ogranicza również korzystanie z energochłonnych urządzeń mroźniczych.

Produkcja „od pola aż do talerza”

Kolejnym elementem zmian są także inwestycje w technologie. Bobby Burger jest inicjatorem projektu badawczego, którego zadaniem jest ograniczenie emisji metanu, zużycia wody i energii przy produkcji wołowiny. Aby jeszcze intensywniej wspierać środowisko, marka poszła krok dalej i tworzy również swoją własną farmę wertykalną w myśl założeń rolnictwa miejskiego, w której powstają zioła, warzywa liściaste i grzyby. Dzięki wykorzystaniu metody hydroponiki, możliwe jest zmniejszenie zużycia wody aż o 90% w porównaniu do tradycyjnej uprawy. Proces produkcji surowców firma chce kontrolować w jak największym stopniu samodzielnie.

Firma w ramach strategii podjęła także działania poświęcone trosce o zdrowie konsumentów. W restauracjach Bobby Burger już teraz wykorzystywane są wyłącznie naturalne produkty i przyprawy. Sieć nie korzysta z warzyw modyfikowanych genetycznie, konserwantów czy glutaminianu sodu. Co istotne dla wegan i wegetarian, w kotletach roślinnych nie jest wykorzystywane białko sojowe i gluten.

Bobby Burger postawił także na własną produkcje. W stworzonej w siedzibie firmy Kuchni Centralnej powstają autorskie wege produkty jak kotlety, chutneye czy bekon. Wszystko dla jeszcze lepszego smaku i najwyższej jakości ulubionych burgerów.

– Chcemy doświadczać przyrody w jej najlepszej odsłonie, dlatego dążymy do minimalizowania wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. W Deklaracji Odpowiedzialności opowiadamy o realnych krokach, które stopniowo wdrażamy w trosce o zdrowie konsumentów i nasze otoczenie. Mamy nadzieję, że naszym śladem pójdą inne sieci i restauracje i wspólnie będziemy walczyć o bezpieczną przyszłość naszej planety – wyjaśnia Bogumił Jankiewicz, założyciel sieci Bobby Burger.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz