×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Brand McDonald's wart 130,4 mld dolarów
fot. shutterstock

Brand McDonald's wart 130,4 mld dolarów

Autor: Wirtualnemedia Opublikowano: 29 lipca 2019 08:54 | Zaktualizowano: 29 lipca 2019 16:11

Globalna sieć McDonald’s to najbardziej wartościowa marka fast food na świecie według rankingu najcenniejszych marek świata BrandZ Top 100 za rok 2019, autorstwa WPP i Kantar. Brand wart jest 130,4 mld dolarów. Wartość marek z tej kategorii wzrosła w skali roku o 13 proc. do poziomu 261,1 mld dolarów.

Wartość marki McDonald’s wzrosła o 18 proc. rdr., osiągając wartość 130,4 mld. Jak wskazują autorzy opracowania, to efekt zdolności firmy do wykorzystywania takich trendów, jak rosnący popyt na zdrowszą żywność i opakowania przyjaźniejsze dla planety.

Wiele restauracji McDonald’s obecnie oferuje klientom możliwość zamawiania przy ladzie, w kiosku lub za pośrednictwem aplikacji oraz wybór między odbiorem zamówienia przy okienku lub dostarczeniem go do stolika.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieustanne koncentrowanie się na doskonaleniu obsługi klienta sprawiło, że McDonald’s nabył również start up z branży sztucznej inteligencji (AI). Kolejne miejsca w rankingu zajmują Starbucks (45,8 mld dol.), KFC (17,2 mld. dol.) i Subway (17,1 mld dol.).

Więcej: wirtualnemedia.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz