×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Brasserie Astoria w Sztokholmie została odrestaurowana

Brasserie Astoria w Sztokholmie została odrestaurowana

Autor: horecatrends.pl Data: 14 września 2021 12:26

W dzielnicy Nybrogatan, jednym z „it spotów" Sztokholmu z początku XX wieku, otwarto restaurację Brasserie Astoria.

W jednej z najbardziej eleganckich dzielnic Sztokholmu znajduje się budynek Astoria House, wzniesiony w latach 70. XIX wieku. Obecnie został on odrestaurowany i przekształcony w restaurację, którą otwarto w marcu 2021 roku.

Brasserie Astoria: Projekt

Przygotowując projekt wnętrz, firma Joyn Studio czerpała inspiracje z lat 20-tych, XX wieku, kiedy to działało tu kino Astoria. Stworzenie w restauracji kinowej atmosfery było zatem naturalnym punktem wyjścia. Praca w zabytkowym budynku wiązała się z wyzwaniami i przestrzeganiem wielu ograniczeń. Zachowane zostały niektóre istniejące mury i oryginalne detale architektoniczne oraz wnętrzarskie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozłożona na dwóch piętrach restauracja o powierzchni 1500 m2 obejmuje kilka przestrzeni, które pozwoliły zespołowi zajmującemu się projektowaniem wnętrz na odkrywanie nastrojów i eksperymentowanie z doznaniami gości, przy jednoczesnym zachowaniu wspólnego tematu. Czerpiąc bezpośrednią inspirację z historii budynku stworzono projekt, który gra na kontrastach odwołując się do rustykalnej elegancji i zrelaksowanego, ale wesołego wnętrza.

Brasserie Astoria, prowadzona przez Grupę Frantzén, z szefem kuchni Björnem Frantzénem na czele, to restauracja o międzynarodowym charakterze. Stare foyer kina służy w niej jako nowe wejście dla gości. Pierwszymi elementami, które rzucają się w oczy wchodzącym, są bogate kolory zastosowane również na suficie dzięki wykorzystaniu płyt Rockfon Mono Acoustic, drewniane kolumny, podłogi z mieszanki drewna i marmuru oraz wrażenie luksusu. Ważnym elementem jest tu oświetlenie, które uwydatnia zastosowane materiały i funkcje, kluczowe dla wystroju wnętrza, ale także tworzy funkcjonalną przestrzeń zarówno dla gości, jak i personelu. W wielu miejscach oprawy oświetlenia zostały pomalowane na ten sam kolor co sufit, co przyczynia się do silnego poczucia spójności całego wnętrza i tworzy doznanie spokoju oraz porządku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz