×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bufet Rulandia po ''Kuchennych Rewolucjach'' miał szansę na sukces. Teraz ''popada w ruinę''
Fot. Bufet Rulandia/Facebook

Bufet Rulandia po ''Kuchennych Rewolucjach'' miał szansę na sukces. Teraz ''popada w ruinę''

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 12 maja 2023 12:35

Zajazd Rudzki w Rudzie Śląskiej przeszedł ''Kuchenne Rewolucje'' w 2013 r. Gdy stał się ''Bufetem Rulandia'' gości przybyło, ale teraz budynek lokalu popada w ruinę.

Jak przypomina Super Express, na drodze ''Kuchennych Rewolucji'' Magda Gessler zmieniła nazwę Zajazdu Rudzkiego w Rudzie Śląskiej na ''Bufet Rulandia''. Wystrojem bar miał nawiązywać do lat 70. Menu stało na kuchni śląskiej - głównie na roladach z różnymi dodatkami. 

O ''Kuchennych Rewolucjach'' portal o gastronomii na Śląsku ''Silesia Smakuje'' pisał tak:

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''Menu drastycznie odchudzono, co wyszło mu na zdrowie. Bufet Rulandia codziennie oferuje teraz posiłek dnia za 35 zł. Spróbowaliśmy go. W jego skład wchodzą: smalczyk z jabłkiem plus pieczywo (dobry, choć wygląd ma bardzo swojski), przystawka (sałatka jarzynowa, wyśmienita, jak u cioci na imieninach), zupa dnia (my wzięliśmy zupę zaproponowaną przez Magdę Gessler, czyli rosół z gęsi z lanymi kluseczkami, do której ktoś dołożył, na brzegu talerza, trochę puree (niby z jabłek, ale nie smakuje jak jabłka), dziwne…, ale zupa bardzo dobra, trochę słodsza od zwykłego rosołu), danie główne + surówki + ziemniaki (zjedliśmy roladę wołową a la Magda Gessler z kluskami i surówkami – była przepyszna!). W zestawie jest też deser – w naszym przypadku bardzo dobra, podana na ciepło, szarlotka''. 

Czytaj więcej Ruda Śląska: Zajazd Rudzki zmienił się w Bufet Rulandia dzięki pani Gessler 

Bufet Rulandia działał po ''Rewolucjach'' przez kilka lat. Obecnie zaniedbany obiekt jest zamknięty. Na posesji znajduje się baner informujący, że jest na sprzedaż. Super Express zauważa, że lokal jest dobrze położony - znajduje się tuż obok ważnego skrzyżowania ulic Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja, które ostatnio przebudowano. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz