Partnerzy portalu
Bułgaria ponownie zamyka restauracje Bułgaria ogłosiła lockdown. Od poniedziałku w całym kraju zamknięte będą m.in. restauracje. / fot. unsplash

Bułgaria ponownie zamyka restauracje

Autor: PAP Data: 18 marca 2021 14:43

Bułgaria ogłosiła lockdown. Od poniedziałku w całym kraju zamknięte będą m.in. restauracje i centra handlowe - poinformował w czwartek minister zdrowia Kostadin Angełow. Nowe ograniczenia będą obowiązywać przez co najmniej 10 dni.

W Bułgarii w ostatnim tygodniu diagnozowano 483 nowe infekcje koronawirusem na 100 tys. mieszkańców, w tym samym okresie umierało 11 zainfekowanych osób w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Pod względem wzrostu liczby zgonów na Covid-19 Bułgaria zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie - przekazał główny inspektor sanitarny kraju Angeł Kunczew.

Te bardzo niepokojące statystyki zmusiły władze do podjęcia stanowczych działań i wprowadzenia nowych środków przeciwepidemicznych - podkreślił minister zdrowia. Od poniedziałku zamknięte będą przedszkola, szkoły i uniwersytety, restauracje, kina, centra handlowe, siłownie, kasyna, teatry, galerie sztuki i wszystkie obiekty handlowe o powierzchni powyżej 300 m kw.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W przestrzeni publicznej będzie trzeba nosić maseczki. Imprezy sportowe będą się mogły odbywać, ale bez publiczności. Wydarzenia publiczne w rodzaju kongresów, seminariów, konferencji i wystaw będą zakazane. Ograniczenia będą obowiązywać w całej Bułgarii przez co najmniej 10 dni, a w Sofii przez co najmniej dwa tygodnie.

Nowe restrykcje zaczną obowiązywać trzy tygodnie po zniesieniu w Bułgarii praktycznie wszystkich związanych z epidemią ograniczeń i otwarciu lokali gastronomicznych pod presją ich właścicieli. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz