Partnerzy portalu
Burger Drwala 2022 już w McDonald's. Ile kosztuje? Burger Drwala to kultowa kanapka McDonald's; fot. mat. pras.

Burger Drwala 2022 już w McDonald's. Ile kosztuje?

Autor: horecatrends.pl Data: 14 października 2022 11:50

Burger Drwala wyrósł już na kultową kanapkę McDonald's. Co roku fani sieci uporczywie upominają się o jego jak najszybszy powrót. I właśnie powrócił!

Burger Drwala - kultowa kanapka McDonald's

Co roku oferta Burgera Drwala McDonald's jest limitowana i trzeba się spieszyć, żeby jej spróbować. Jak mówi w jednym w wywiadów Adam Pieńkowski, były szef McDonald's Polska, ta kanapka po prostu "wywraca menu do góry nogami". Jest też "typowo polska".

Burger Drwala jest takim produktem, który może być symboliczny. Typowo polski, wywraca menu do góry nogami. Dzieje się tak przez kilka tygodni na jesieni i zimą’

Adam Pieńkowski McDonald’s

Drwal w McDonald's. Jakie rodzaje kanapek?

Klasyczny Burger Drwala składa się z sera topionego w panierce, kotleta wołowego, dwóch plastrów bekonu, sałaty, prażonej cebulki serwowanych w serowej bułce z dodatkiem sosów z przyprawami.

W listopadzie 2022 w ofercie McDonald's dostępne są: Burger Drwala w wersji klasycznej, Burger Drwala z kurczakiem, Podwójny Burger Drwala i Burger Drwala z Żurawiną.

W listopadzie 2021 Burger Drwala dostępny był 5 w odsłonach: klasycznej, podwójnej, na ostro, z kurczakiem i z żurawiną. Ofertę uzupełniły zakręcone frytki z sosem śmietanowym. 

Dodatkowo, w styczniowej odsłonie 2022 w menu poza kanapką klasyczną, z podwójnym kotletem, z żurawiną, na ostro i z kurczakiem, McDonald’s wprowadził kolejną wersję – z grillowaną cebulą. Burger Drwala z Grillowaną Cebulą był dostępny od 5 stycznia 2022 roku we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce w ramach limitowanej czasowo oferty OkazYEAH! Ostatnim dniem, w którym kanapka Burger Drwala była dostępna, zarówno w dostawie, jak i w restauracjach McDonald’s, był 25 stycznia 2022.

Przełomy był rok 2019, w którym sieć McDonald's "po cichu" wprowadziła jako jedną z opcji Burgera Drwala długo wyczekiwaną kanapkę wege - Wege Burger Drwala z kotletem z soczewicy.

CZYTAJ TAKŻE: McDonald's po cichu wprowadza swojego pierwszego burgera wege

Mimo że był to wówczas duży przełom w sieci, w informacji prasowej dotyczącej powrotu burgerów "Drwal. Lepsza strona zimy" nowej wege opcji poświęcono tylko jedno zdanie.

Burger Drwala 2022 już w McDonald's

Burger Drwala co roku powraca w bardzo określonym czasie, a dokładnie: pod koniec listopada (ostatni lub przedostatni tydzień), w środy. Burger Drwala 2022 powrócił w środę 23 listopada

W 2021 roku data premiery przypadła na 24 listopada (ostatnia środa listopada). W 2020 roku powrócił do menu 25 listopada (ostatnia środa listopada), w 2019 - 20 listopada (przedostatnia środa listopada), w 2018 roku - 21 listopada (przedostatnia środa listopada), w 2017 roku - 22 listopada (przedostatnia środa listopada).

Ile kosztuje burger Drwala w McDonald's?

Burger Drwala 2022 kosztuje 22,90 zł w wersji klasycznej i z kurczakiem. Podwójny Burger Drwala jest w cenie 27,90 zł. Burger Drwala z Żurawiną kosztuje 24,40 zł. 

Przypomnijmy, że rok temu, w listopadzie 2021 roku, podstawowy Burger Drwala oraz ten z kurczakiem kosztowały 17,40 zł. Za warianty z żurawiną lub na ostro trzeba było zapłacić 17,90 zł. Wersja z podwójnym mięsem kosztowała 20,40 zł.

CZYTAJ TAKŻEMcDonald's McGold. Złota dożywotnia karta McDonald's. Jak ją zdobyć?

McDonald's 2022 - nowości w menu. Co jeszcze można zjeść?

Ostatnią nowością McDonald's 2022 jest McSpicy - burger dla wszystkich fanów bardzo pikantnych potraw. Nowa pozycja w menu marki to odpowiedź McDonald’s na dynamicznie zmieniające się potrzeby gości, którzy coraz częściej i chętniej sięgają po bardzo pikantne potrawy. Premierze ostrej nowości towarzyszy oryginalny spot reklamowy, relacjonujący próbę śmiałka, który podjął się zjedzenia ostrego McSpicy. Wideo odpowiada na pytanie „Czy da radę?”.

CZYTAJ TAKŻE: McSpicy: McDonald's wprowadza pikantnego burgera

Kolejną nowością McDonald's 2022 był wprowadzony 3 listopada Zestaw Ralpha.

CZYTAJ TAKŻE: Zestaw Ralpha już w Maku. Z czego się składa? Ile kosztuje? Jak go kupić? [WIDEO]

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz