Partnerzy portalu
Burger King ma nowego master franczyzobiorcę w Polsce
Burger King ma nowego master franczyzobiorcę w Polsce; fot. shutterstock

Burger King ma nowego master franczyzobiorcę w Polsce

Autor: AW Data: 12 września 2022 15:00 | Aktualizacja: 12 września 2022 16:15

Burger King i McWin ogłosiły zawarcie nowej umowy w sprawie master franczyzy i rozwoju, której celem jest rozwijanie marki w Polsce. W planach jest otwarcie ponad 200 restauracji.

Z radością dzielimy się tymi ważnymi wiadomościami z Polski, gdzie ogłosiliśmy plany rozwoju marki Burger King w całej Polsce wspólnie z firmą McWin, występującą w charakterze nowego master-franczyzobiorcy (...) Postrzegamy ten projekt jako ważną część większego planu ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej, która umożliwi nam promowanie naszej kultowej marki i serwowanie naszych pysznych posiłków większej liczbie klientów niż kiedykolwiek.

David Shear, prezes Burger King International Markets

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Burger King

Założona w 1954 roku marka Burger King to globalna sieć restauracji fast food serwujących hamburgery. Sieć działa w ponad 19 000 lokalizacjach w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym w 33 krajach na terytorium całej Europy.

McWin i Henry McGovern

Firma McWin kierowana jest przez Henry’ego McGoverna, założyciela AmRest Holdings SE, oraz Stephena K. Winegara, udziałowca i członka starszej kadry zarządzającej Zena Group.

Jest to nasza pierwsza inwestycja z funduszu McWin Restaurant Fund o wartości 525 mln $, którą sfinalizowaliśmy kilka tygodni temu. Jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości poszerzania zasięgu marki Burger King w Polsce, wykorzystując przy tym synergię całej platformy McWin. Będziemy kłaść nacisk na poprawę poziomu cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju marki w Polsce

Henry McGovern, partner i założyciel McWin

Henry McGovern jest założycielem AmRest Holdings SE, jednej z wiodących europejskich firm branży gastronomicznej, która pod jego kierownictwem rozrosła się do ponad 2300 restauracji w 25 krajach i zatrudnia ponad 55 000 pracowników.

Steven K. Winegar był udziałowcem i członkiem starszej kadry zarządzającej Grupo Zena, założycielem Restauravia Grupo Empresarial, Megafood SL i byłym członkiem zarządu firmy Telepizza. Zbudowali lub prowadzili dotąd łącznie ponad 4200 restauracji w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz mają rozległe doświadczenie w inwestowaniu w technologię żywności, a także w szeroko rozumiane przełomowe technologie.

Firma McWin i fundusze, którym doradza, inwestują obecnie w Gail’s, Vapiano, CookUnity, Dean & David, producentów alternatywnych źródeł białek, takich jak BlueNalu, Perfect Day, The Every Company (wcześniej Clara Foods), Impossible Foods, UPSIDE Foods (wcześniej Memphis Meats) oraz w czołowe firmy z branży technologii żywności, takie jak Footprint, Oishii i Menu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz