Partnerzy portalu
Burger King wprowadza do menu roślinne nuggetsy Burger King wprowadza do menu roślinne nuggetsy / fot. materiały prasowe

Burger King wprowadza do menu roślinne nuggetsy

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 13 kwietnia 2021 10:41

Burger King we współpracy z The Vegetarian Butcher powiększa swoją roślinną rodzinę o nuggetsy. Można je zamawiać na wynos lub online we wszystkich restauracjach Burger King w całej Polsce.

  • Roślinne nuggetsy to kolejna pozycja w Burger King, która pojawia się w menu restauracji.
  • Danie, podobnie jak Plant-based Whopper, zostało opracowane we współpracy z The Vegetarian Butcher.
  • Dzisiaj debiutuje we wszystkich restauracjach Burger King na terenie Polski.

Roślinne nuggetsy na bazie soi, podobnie jak te oryginalne z kurczaka, są chrupiące z zewnątrz, a delikatne i soczyste w środku.

– W Burger King zawsze stawiamy naszych gości na pierwszym miejscu i stale szukamy możliwości zapewnienia im nowych smacznych alternatyw.  Dlatego od dziś mamy szczególną przyjemność zaproponować naszym gościom restauracji BK w Polsce nuggetsy na bazie roślin – podkreśla Zuzanna Kilar, brand manager Burger King Polska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Dzięki coraz lepszej jakości i dostępności alternatyw mięsa, bardziej roślinna dieta przestaje kojarzyć się z kompromisami. Po debiucie w Niemczech, kolejnym krajem gdzie zaopatrzymy się w roślinne nuggetsy w Burger King jest Polska. To potwierdza potencjał rynkowy roślinnego jedzenia nad Wisłą i wyznacza kolejny krok milowy w coraz poważniejszym postrzeganiu roślinnego jedzenia, zarówno przez konsumentów, jak i branżę spożywczą  – mówi Maciej Otrębski, strategic partnerships manager w kampanii RoślinnieJemy – W końcu, według danych Nielsen na koniec 2020 roku, wartość sprzedaży produktów roślinnych kształtowała się na poziomie 600 milionów złotych – zwraca uwagę Otrębski.

Roślinne nuggetsy dostępne są w całej Polsce od 13 kwietnia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz