×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Burger za blisko 50 zł. Skąd taka cena? Gastromachina tłumaczy
Burger Czarna Perła kosztuje 49 zł na miejscu 51 zł w dowozie. Dlaczego? fot. FB/Gastromachina

Burger za blisko 50 zł. Skąd taka cena? Gastromachina tłumaczy

Autor: AW Data: 03 sierpnia 2022 16:21 | Aktualizacja: 14 sierpnia 2022 16:29

Łódzka burgerownia Gastromachina tłumaczy gościom przyczyny wzrostu cen.

Ile kosztuje burger

Łódzka burgerownia Gastromachina postanowiła wytłumaczyć gościom, dlaczego ceny w menu wzrosły. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych właściciele lokalu rozpisali procentowo wzrost cen surowców, przygotowania i obsługi, podatków i opłat stałych oraz wytłumaczyli się z podwyżek.

Omówili też przykład burgera Czarna Perła (150g wołowiny, krewetki smażone na maśle, mango marynowane w rumie z habanero i limonką, pomidor, cebula czerwona, rukola, sałata, sos limonkowo-koperkowy, czarna bułka), który obecnie kosztuje  49 zł na miejscu, a 51 zł w dostawie (do każdego dania doliczona jest kwota opakowania 2 zł).

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gastromachina o wzrostach cen

"(...) podniosła się dyskusja na temat cen, szczególnie w związku z Czarną Perłą. Jako że zawsze graliśmy z Wami w otwarte karty, to możemy wytłumaczyć, skąd się biorą takie stawki.

Od wielu lat stosujemy dokładnie ten sam schemat w ich ustalaniu i aktualnie są one po prostu odpowiedzią na to, co się dzieje na rynku.

Niestety koszty surowców bardzo szybko szybują w górę (szczególnie mięso, nasz podstawowy składnik), do tego dochodzą również mocno zwiększone koszty mediów, czynszu itp.

W kwestii Perły, oprócz kosztu składników, które są droższe (świeże mango, krewetki), dochodzi również wyższa stawka VAT niż przy innych daniach (od lipca 2020 r. owoce morza zostały uznane z towar luksusowy, przez co zarówno produkt, jak i dania, które je zawierają muszą być objęte tym podatkiem).

Co można z tym zrobić? Albo podnieść ceny, albo zmienić produkt na tańszy 😬 Druga opcja dla nas nie wchodzi w grę" - napisano

" Gastromachina to nasza pasja, zawsze trzymamy się filozofii uczciwej gastronomii. Nadal mamy zamiar kupować codziennie świeży antrykot, który sami obrabiamy, mielimy i formujemy w kotlety. Nadal mamy zamiar kupować dobrej jakości surowce do naszych dań. Wiemy doskonale, że przez lata właśnie to najbardziej docenialiście i to się nie zmieni. Nie pójdziemy na kompromis w kwestii jakości!" - dodała burgerownia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz