×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Camastra otworzył swoją nową restaurację NUTA. Fine dining wrócił do Ethos

Camastra otworzył swoją nową restaurację NUTA. Fine dining wrócił do Ethos

Autor: KG/horecatrends Data: 08 lutego 2022 08:50 | Aktualizacja: 08 lutego 2022 08:52

Nowa restauracja Andrei Camastry ''Nuta'' rozpoczęła działalność 29 stycznia w budynku Ethos przy pl. Trzech Krzyży 10/14 w Warszawie.

"Nuta'' stanowi autorski koncept, w którym nacisk położony będzie na fuzję kuchni polskiej, włoskiej i molekularnej z wykorzystaniem wyrafinowanej i doprowadzonej przez Andreę Camastrę do perfekcji metody ''note by note'', czyli wyodrębnienia z produktów poszczególnych substancji i tworzenia z nich nieoczywistych połączeń smakowych.

''Note by note'' - tak gra Andrea Camastra

 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z każdego produktu zostaje wyizolowany molekuł odpowiedzialny za jego smak, który następnie poddaje się multiplikacji. Pozbywa się w ten sposób wszystkich dodatkowych nut smakowych i zapachowych, których dany produkt nabiera w naturze, na przykład grzyby mają dodatkowe nuty mchu, drewna, igliwia. Jest to kolejny etap wtajemniczenia w kuchni molekularnej. 

Stosowanie tego typu metody gotowania wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, intuicji i doświadczenia, ale również specjalnego zaplecza technicznego i lokalowego w postaci laboratorium. 

- Kręgosłupem moich smaków jest polska kuchnia, ponieważ jestem wielbicielem polskiej kultury. Nowa restauracja będzie zatem inspirowana kuchnią polską z włoskimi akcentami i delikatnym azjatyckim Fusion. To będzie kuchnia 360 stopni - od molekularnej do bardzo nowoczesnej, jak również zawierająca elementy kuchni starodawnej. Ma to być pełne, wyjątkowe doświadczenie kulinarne w odczuciu gości. W menu będziemy mieli dania takie jak śledź po kaszubsku, kwaśnica, oscypek z żurawiną czy nawet pierogi w mojej interpretacji. Wszystkie elementarnie tradycyjne dania polskiej kuchni z dodatkiem włoskich elementów zostały reinterpretowane w bardzo nowoczesny sposób - wyjaśnia Andrea Camastra, właściciel i szef kuchni restauracji Nuta.

Dostawcy i team mają swój udział w sukcesie

Podobnie jak w poprzedniej restauracji, najwyższej jakości produkty do dań będą sprowadzane z Japonii, Ameryki i Włoch, a polskie - z Podkarpacia, z okolic Kolbuszowej.

- Każdy z partnerów jest częścią sukcesu. Ważny jest nawet najmniejszy dostawca, bo to oni zapewniają nam dostęp do świeżych sezonowych produktów, które później są składnikami najlepszych dań - mówi Andrea Camastra.

Andrea podkreśla także, że udział w sukcesie mają też jego bliscy i wieloletni, lojalni pracownicy.

- To zespół, z którym współpracuję już od ośmiu lat. Przez ten czas nasze więzi się zawęziły, a dziś traktuję swoich ludzi jak rodzinę. Jestem ich dłużnikiem, ponieważ dali mi swój czas, lojalność, wiarę oraz zaangażowanie na naprawdę wysokim poziomie. Możesz być najlepszym szefem kuchni na świecie, najlepszym w historii, ale jeśli nie masz wokół siebie odpowiednich ludzi, to nie odniesiesz sukcesu - dodaje Andrea Camastra.

Fine dinig w dobrym sąsiedztwie

''Nuta'' jest zlokalizowana przy Placu Trzech Krzyży, w budynku Ethos.  W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne placówki dyplomatyczne i budynki rządowe, Giełda Papierów Wartościowych, a także ekskluzywne hotele, sklepy czy obiekty kulturalne.

- Proces poszukiwania idealnej lokalizacji dla nowej restauracji szefa Camastry, pomimo pandemii COVID-19 i dostępności lokali gastronomicnzych na rynku, był procesem wymagającym szczególnego podejścia z uwagi na konieczność spełnienia jednocześnie kilku kryteriów – prestiżu lokalizacji, odpowiedniego sąsiedztwa, wysokiej jakości powierzchni oraz wygody dla wymagających gości restauracji - podaje w komunikacie prasowym Martyna Wójcik, Associate w Dziale Powierzchni Handlowych, Colliers.

Zwraca uwagę, że otwarcie restauracji ''Nuta'' jest ważnym elementem rozwoju sektora fine dinining w Warszawie i znakiem, że potencjał rynkowy dla wyjątkowych konceptów rośnie. 

- W trakcie lockdownów koncepty fine dining nie mogły funkcjonować i wspierać się np. dostawami czy sprzedażą na wynos. Doświadczenie konsumenta w tym przypadku jest mocno związane z miejscem, a lokalizacja przy Pl. Trzech Krzyży dobrze je dopełnia i wierzę, że zapewni najemcy duży sukces, a Restauracja ''Nuta'' w Ethosie będzie nową, atrakcyjną lokalizacją na gastronomicznej mapie Warszawy dla osób poszukujących możliwości spędzania czasu, socjalizacji oraz wyjatkowych doznań smakowych - dodaje ekspertka Colliers. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz