×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ceny gazu pogrążają piekarzy. Jak przełoży się to na ceny pieczywa?
Wzrost cen gazu i prądu będzie miał duży wpływ na ceny chleba / fot. unsplash

Ceny gazu pogrążają piekarzy. Jak przełoży się to na ceny pieczywa?

Autor: dlahandlu.pl Data: 10 stycznia 2022 14:20

Co kilka dni media obiegają wiadomości o przedsiębiorcach, którzy informują o astronomicznych podwyżkach cen gazu. W bardzo trudnej sytuacji są piekarnie - pisze portal dlahandlu.pl.

Właściciel piekarni Agata w Jastrzębiu-Zdroju poinformował, zapłaci w 2022 r. za gaz o 384 proc. więcej niż w 2021 roku. Z dnia na dzień wypowiedziano mu umowę na dostawę gazu, która miała obowiązywać jeszcze przez rok.

Piekarnia Kuźmiuk z Lublina napisała niedawno na FB : "Prosimy nie pytać nas w najbliższym czasie, dlaczego pieczywo zdrożało. Nowa taryfa na gaz. Podwyżka dla nas 887 proc."

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wpływ podwyżek cen gazu na ceny pieczywa 

- Wzrost cen gazu i prądu będzie miał duży wpływ na ceny chleba. Piekarze są na razie w szoku, bo spodziewali się wzrostu opłat za gaz, na to przygotowywali się, ale nie aż na taką skalę. Podwyżki gazu w piekarniach są różne, spotkać można wzrosty o 100%, o 200% i o 400% a nawet mogliśmy przeczytać o przypadku 800%. Aktualnie w większości zakładów piekarniczych gaz jest głównym źródłem energii i najczęściej jedynym zasilaniem, np. pieców w zakładzie. A to znaczy, że zaistniała sytuacja jest dużym problemem dla właścicieli piekarni - tłumaczy Andrzej Piętka z Akademii Wypieków. 

Czytaj więcej: dlahandlu.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz