Partnerzy portalu
Certyfikat covidowy: zamknięto lokal popularnej sieci Kierownictwo lokalu zignorowało kilkukrotne wezwania władz hrabstwa/ fot. Shutterstock

Certyfikat covidowy: zamknięto lokal popularnej sieci

Autor: rp.pl Data: 27 października 2021 13:24

Władze hrabstwa Contra Costa zamknęły bezterminowo lokal popularnej sieci z hamburgerami In-N-Out w Pleasant Hill, po tym jak jej kierownictwo zignorowało wezwania do weryfikowania czy klienci jedzący w restauracji posiłek pod dachem są zaszczepieni przeciw covid-19, mają status ozdrowieńca lub legitymują się negatywnym wynikiem testu na covid-19.

Jak czytamy na rp.pl, odpowiedzialne za zdrowie publiczne w Kalifornii władze podkreślają, że przestrzeganie obowiązku legitymowania się certyfikatem covidowym jest kluczowe w spowolnieniu tempa rozwoju epidemii.

In-N-Out krytykuje obowiązek okazywania certyfikatu covidowego

W wydanym oświadczeniu sieć In-N-Out uważa obowiązek okazywania certyfikatu covidowego przez klientów sieci za „nierozsądny, inwazyjny i niebezpieczny”. W oświadczeniu czytamy o „segregowaniu klientów na tych, których można obsługiwać, i tych, których obsługiwać nie można”.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokal otwarto ponownie w ubiegłym tygodniu, ale może on serwować żywność tylko na wynos. Departament Zdrowia Publicznego San Francisco weryfikuje już doniesienia, że mimo tego nakazu w lokalu posiłki serwowane są również na miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz