×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Charytatywne frytki. Ich zakup wspiera Fundację Ronalda McDonalda
Zakup frytek wspiera Fundację Ronalda McDonalda; fot. unsplash.com

Charytatywne frytki. Ich zakup wspiera Fundację Ronalda McDonalda

Autor: PP Data: 02 grudnia 2021 11:41

1 zł z każdej porcji frytek sprzedanej w sieci McDonald’s w weekend 4-5 grudnia i 11-12 grudnia, trafi na konto Fundacji i zostanie przeznaczony na utrzymanie oraz funkcjonowanie Domów Ronalda McDonalda.

Domy Ronalda McDonalda

Jeszcze rok temu drugi w Polsce Dom Ronalda McDonalda był na etapie budowy. Dziś tętni życiem, niosąc pomoc rodzinom chorych dzieci. Bezpłatne „Domy poza domem” dla rodzin hospitalizowanych dzieci powstały z inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda, dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy.

Domy pomagają dzieciom i rodzinom z całej Polski, które przyjeżdżają do szpitala i leczą się tygodniami, miesiącami lub latami. Tak długi pobyt z dala od własnego domu często powoduje poczucie utraty bezpieczeństwa. Aby zminimalizować stres dziecka i rodziców, cała rodzina w czasie choroby powinna móc być razem.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Aby rodzina mogła być razem" to misja Fundacji Ronalda McDonalda. Jednym z najważniejszych jej programów są Domy Ronalda McDonalda – bezpłatne, doskonale wyposażone miejsca dla rodzin hospitalizowanych dzieci, w których, mieszkając w sąsiedztwie szpitali, mogą odpocząć, przygotować posiłek, zrobić pranie, zasnąć w komfortowych warunkach – tak, jak w domu.

Pierwszy Dom Ronalda McDonalda w Polsce działa od 6 lat przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Do tej pory udzielił wsparcia ponad 400 rodzinom, oferując im 50 tysięcy bezpłatnych noclegów. Najdłuższy pobyt rodziny trwał aż 382 dni. W Domu w Warszawie tylko od czerwca do dziś jeden z pobytów trwał 74 dni.

Kup frytki i wspieraj "Domy poza domem"

Dzięki McHappy Day każdy może dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć bezpłatną pomoc Domów Ronalda McDonalda. Wystarczy podczas dwóch weekendów grudnia – 4 i 5 oraz 11 i 12 – kupić frytki w McDonald’s. Każda porcja to 1 zł przeznaczony na funkcjonowanie Domów. 

Misja Fundacji jest bliska McDonald’s i od lat wpieramy jej projekty na wiele sposobów. Doroczna akcja McHappy Day to dla nas ważny czas, w którym nasze wsparcie dla Fundacji Ronalda McDonalda przybiera wyjątkową formę. Każdy może pomóc. Angażujemy się wszyscy – od zarządu, po pracowników każdej z ponad 480 restauracji – mówi Anna Borys, Dyrektor działu Corporate Relations McDonald’s Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz