Chleb i Wino zainicjowało akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień" Właściciele toruńskiej restauracji Chleb i Wino zorganizowali akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień". / fot. facebook.com/chlebiwino.eu

Chleb i Wino zainicjowało akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień"

Autor: PAP Data: 03 sierpnia 2021 12:49

Właściciele toruńskiej restauracji Chleb i Wino zorganizowali akcję "Gastronomia bezpieczna na jesień". Zdecydowali się zaszczepić przeciw COVID-19 pracowników, aby klienci czuli się bezpieczniej. Otrzymali odznakę "safe place — bezpieczne miejsce".

"Nie chcieliśmy być bierni, bo nie chcemy być znowu zamknięci jesienią. Postanowiliśmy zrobić coś, aby do tego nie doszło. Zorganizowaliśmy więc akcję szczepienia pracowników, aby goście naszej restauracji mogli czuć się bezpiecznie" - powiedziała PAP Agata Jasińska, koordynatorka akcji w toruńskiej restauracji.

Celem jest wciągnięcie w akcję kolejnych restauracji, obiektów kultury i hoteli w całej Polsce.

"W Toruniu udało się podjąć współpracę z Urzędem Miasta i Miejską Przychodnią Specjalistyczną. Taką samą akcję przeprowadzono we wtorek w naszej restauracji w Gdańsku, gdzie pomogło nam MSWiA. Medycy z chęcią przyjechali nas zaszczepić" - podkreśliła Jasińska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W obu lokalizacjach restauracji pracuje po ponad 100 osób. Wielu z nich było już wcześniej zaszczepionych, a teraz jest to już ponad 90 procent załogi.

"Dzisiaj szczepiliśmy tych, którzy jeszcze tego wcześniej nie zrobili. Nie można było tego jednak zrobić dla wszystkich jednego dnia, bo ktoś musi pracować, więc część osób przyjmie szczepionkę za tydzień" - poinformowała koordynatorka.

Odznaka "safe place - bezpieczne miejsce"

Jak poinformowała Jasińska, "Chleb i Wino", jako pierwsza restauracja w Polsce otrzymała odznakę "safe place - bezpieczne miejsce".

"Taką odznakę dostanie każda restauracja, która się włączy w akcję. Specjalną naklejkę będzie można umieścić na drzwiach. Dodatkowo pracownicy będą mieli przypinki z informacją o zaszczepieniu. Może dzięki temu uda się namówić do szczepień także naszych gości" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz