Partnerzy portalu
Coraz więcej chętnych do pracy w HoReCa?

Coraz więcej chętnych do pracy w HoReCa?

Autor: PAP Data: 10 stycznia 2022 14:57 | Aktualizacja: 11 stycznia 2022 10:21

W 2021 r. odnotowano niespotykane wzrosty e-ofert na rynku pracy - przekazała w poniedziałek Katedra Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w grudniu przyjął wartość zbliżoną do tej sprzed miesiąca.

"W grudniu działo się niewiele, ale cały rok był rekordowy dla rynku wakatów, na którym odnotowaliśmy niespotykane dotąd wzrosty" - wskazano w poniedziałkowej informacji WSIiZ i BIEC.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rośnie zainteresowanie pracą w branży hotelarsko-gastronomicznej

Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyłączeniu bezrobotnych, biorących udział wyłącznie w pracach sezonowych, w ciągu roku malała. W samym listopadzie spadła o kolejne 0,2 pkt. proc. i wyniosła 5,5 proc., czyli o 0,5 pkt. proc. wyższa od historycznego minimum obserwowanego przed epidemią - zauważyli analitycy.

Według analityków ubiegły rok okazał się też relatywnie dobry dla większości zawodów usługowych. Największe wzrosty w relacji do 2020 r. odnotowano w branży hotelarsko-gastronomicznej, edukacyjnej oraz logistycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz