Partnerzy portalu
Czechy: nielegalne imprezy w klubach i restauracjach Praga: nielegalne imprezy w klubach i restauracjach/ fot. unsplash.com

Czechy: nielegalne imprezy w klubach i restauracjach

Autor: PAP Data: 28 listopada 2020 11:51

Wysokonakładowy dziennik „Blesk” napisał w sobotę, że czeska policja zlikwidowała imprezę w nocnym klubie w Pradze, na której bawiło się około 100 Czechów i cudzoziemców. Zapowiedź wydarzenia pojawiła się na zamkniętym profilu w sieci społecznościowej.

Przy wejściu do klubu trzeba było podać hasło. Impreza miała się odbywać od godz. 22 do godz. 4 rano.

W sobotę po północy w klubie pojawili się policjanci. Funkcjonariusze weszli do pomieszczeń bez podawania haseł wyważywszy drzwi.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przesłuchani przez policję uczestnicy zabawy powiedzieli reporterom, że tego rodzaju imprezy były już wcześniej organizowane przez klub. Podobny proceder kwitnie też w innych praskich klubach nocnych - podkreślali.

Zgodnie z rozporządzeniem władz wszystkie restauracje, kluby muzyczne, dyskoteki i piwiarnie muszą pozostawać zamknięte w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Możliwa jest sprzedaż posiłków na wynos przez lokale gastronomiczne, ale obowiązuje kategoryczny zakaz konsumpcji przed lokalem. Obowiązuje także zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa obejmują też zakaz wychodzenia z domów w godzinach nocnych. Za złamanie tych zakazów grożą kary administracyjne do 3 milionów koron, czyli ponad pół miliona PLN.

W czwartek i piątek właściciel pewnej restauracji w podpraskiej dzielnicy Kunratice otworzył swój lokal mimo rządowych zakazów. Wydawał posiłki i serwował piwo. Po interwencji policji, wystawieniu mandatów i skierowaniu kilku spraw do kolegium, lokal został zamknięty.

W mediach społecznościowych, gdzie pojawiła się zapowiedź otwarcia lokalu, właściciel oświadczył, że chce tym sposobem wyrazić sprzeciw wobec chaotycznej i nieprzemyślanej polityki rządu względem przedsiębiorców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz