Partnerzy portalu
Czechy: Od 17 maja otwarcie ogródków i tarasów restauracji Czechy: Od 17 maja otwarcie ogródków i tarasów restauracji; fot. shutterstock

Czechy: Od 17 maja otwarcie ogródków i tarasów restauracji

Autor: PAP Data: 10 maja 2021 17:48

Rząd Czech na posiedzeniu w poniedziałek zdecydował o ponownym uruchomieniu tarasów i ogródków restauracyjnych od 17 maja. Goście będą musieli mieć test na obecność koronawirusa. Tydzień później mają zostać otwarte hotele i pensjonaty.

Uruchomienie ogródków restauracyjnych będzie możliwe w reżimie sanitarny. Przy stole będą mogły siedzieć cztery osoby, a stoły będą musiały być oddalone od siebie o półtora metra. Goście będą zobowiązani do okazania dowodu testów, szczepień lub pokonania choroby Covid-19. Zdaniem ministra zdrowia Petra Arenbergera uruchomienie zewnętrznych części restauracji jest na tyle bezpieczne, że nie powinno stanowić zagrożenia epidemicznego.

Od 17 maja będą także mogły odbywać się wydarzenia o charakterze kulturalnym, ale tylko na otwartych przestrzeniach i dla maksymalnie 700 osób. Tu również będą potrzebne testy lub zaświadczenia o szczepieniach. Kolejne uwolnienie restrykcji w akcjach kulturalnych spodziewane jest 24 maja.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rząd w poniedziałek zdecydował także o kolejnym odchodzeniu od restrykcji w szkołach. Od 17 maja w początkowych rocznikach szkół podstawowych będzie mogła odbywać się normalna nauka w klasach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz