×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czy McDonald's jest otwarty w Wielkanoc?
Czy fast food McDonald's jest otwarty w Wielkanoc?/fot. shutterstock

Czy McDonald's jest otwarty w Wielkanoc?

Autor: horecatrends.pl Data: 07 kwietnia 2023 15:22 | Aktualizacja: 08 kwietnia 2023 10:18

W tym roku Wielkanoc wypada 9 kwietnia. 10 kwietnia obchodzimy pierwszy dzień świąt - to dzień ustawowo wolny od pracy, w czasie którego większość sklepów będzie nieczynna. A jak jest w przypadku sieci fast food. Czy popularny McDonald's będzie otwarty podczas tych dni?

Czy McDonald's będzie otwarty w Wielką Sobotę?

8 kwietnia to Wielka Sobota. To dzień pracujący, podczas którego jednak większość sklepów, restauracji i kawiarni będzie miała skrócone godziny otwarcia. Czy to samo dotyczy popularnych sieci fast food i czy McDonald's jest otwarty 8.04?

Restauracje McDonald's będą otwarte w Wielką Sobotę w niestandardowych godzinach i będą zamykane wcześniej niż na co dzień.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na swojej stronie z wyszukiwarką placówek (mcdonalds.pl/restauracje/) McDonald's podaje godziny otwarcia poszczególnych restauracji 8, 9 i 10 kwietnia 2023 r.

Czy McDonald's będzie otwarty w Wielkanoc?

Wielkanoc w 2023 r. przypada 9 i 10 kwietnia - to dzień wolny od pracy, podczas którego większość sklepów jest zamknięta. Czy tak samo będzie z restauracjami, w tym popularnym McDonald's?

Zamknięte będą te lokale, które znajdują się w centrach handlowych jednak już osobno stojące restauracje będą otwarte - niektóre w niedziele i poniedziałek, a inne tylko w poniedziałek w wyznaczonych godzinach.

Szczegółowe godziny otwarcia restauracji sieci McDonald’s są dostępne na oficjalnej stronie internetowej polskiego oddziału - tam na mapie należy wybrać konkretną restaurację i sprawdzić jakie konkretnie ma godziny otwarcia w Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny dany lokal.

Czy McDonald's jest otwarty w Wielkanoc?

Święta Wielkanocne są świętem ruchomym, dlatego co roku obchodzimy je w innym terminie. Datę Wielkanocy wyznacza się na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (co ustalono w 325. roku podczas soboru nicejskiego), przy czym w tym wypadku data ta nie zawsze zgadza się z datą rzeczywistej pełni Księżyca, w ujęciu astronomicznym, gdyż czerpie z paschalnej pełni Księżyca, wyznaczanej w zgodzie z kalendarzem lunarno-solarnym. Wielkanoc wypada najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia, skrajne daty zdarzają się jednak niezwykle rzadko. 

Kulminacyjne dni świąt to Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Wielkanocna. Do tego dochodzi Poniedziałek Wielkanocny. 

 


 

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz