×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czy w McDonald's zabraknie frytek? W Japonii dostępnie w małych porcjach
W Japoniu w lokalach sieci McDonald's fyrtki będą sprzedawane jedynie w małych formatach. Wszystko przez opóźnienia w dostawach ziemniaków do Japonii /fot. shutterstock

Czy w McDonald's zabraknie frytek? W Japonii dostępnie w małych porcjach

Autor: PAP/ oprac. MB Data: 07 stycznia 2022 11:31 | Aktualizacja: 10 stycznia 2022 15:01

Przez opóźnienia w dostawach ziemniaków do Japonii z portu w Vancouver frytki w lokalach McDonald's będą dostępne wyłącznie w małych porcjach.

Japoński oddział firmy McDonald's informuje w oświadczeniu, że szkody powodziowe w porcie w Vancouver na zachodzie Kanady "i inne zakłócenia" trwające od zeszłego roku opóźnią spodziewany transport ziemniaków z Ameryki Północnej.

McDonlad's - brakuje frytek w japońsich oddziałach

W związku z tym przez około miesiąc lokale McDonald's będą sprzedawać jedynie małe porcje frytek. To sposób na zapewnienie ciągłości sprzedaży, bez konieczności chwilowego wycofywania tego dania z menu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podobną decyzję McDonald's wprowadziła w Japonii na tydzień pod koniec grudnia 2021 roku. Do analogicznej sytuacji doszło również w 2014 roku, gdy pojawiły się zakłócenia w dostawach ziemniaków z Kanady do Japonii.

W Japonii obcnie działa około 2900 lokali McDonald's.

Duże opady deszczu spowodowały powodzie, lawiny błotne oraz osuwiska ziemi w listopadzie 2021 roku w Kolumbii Brytyjskiej. W położonym w tej prowincji Vancouver, które bardzo ucierpiało w powodziach, znajduje się największy port morski Kanady. Wiele dostaw zostało wówczas czasowo wstrzymanych, a funkcjonowanie portu nie wróciło jeszcze do normy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz