Partnerzy portalu
Dania otwiera restauracje. Chętnych więcej niż miejsc W Kopenhadze wiele restauracji już nie przyjmuje zgłoszeń z powodu braku miejsc/ fot. unsplash.com

Dania otwiera restauracje. Chętnych więcej niż miejsc

Po czterech miesiącach zamknięcia Dania ponowanie otworzyła restauracje. Aplikacje służące do rezerwacji miejsc notują rekordowe zainteresowanie.

Autor: PAP Data: 21 kwietnia 2021 15:34
  • Według systemu Dinnerbooking skupiającego 850 lokali gastronomicznych ponad 215 tys. Duńczyków już zarezerwowało stolik na lunch lub kolację.
  • W Kopenhadze wiele restauracji już nie przyjmuje zgłoszeń z powodu braku miejsc.
  • Niektórzy decydują się na wyjazd do mniejszych miejscowości.

Według rządowego planu otwarcia społeczeństwa, osoby chcące zjeść na mieście muszą dokonać rezerwacji stolika 30 minut przed przyjściem oraz wylegitymować się zaświadczeniem o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19, posiadaniu przeciwciał lub aktualnego negatywnego testu na koronawirusa. Informacje te dostępne są w aplikacji na telefon.

Dla wszystkich dostępne są ogródki kawiarniane na zewnątrz. Lokale muszą zostać zamknięte o godz. 22.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zrzeszająca restauratorów branżowa organizacja Horesta skrytykowała wymóg rezerwacji miejsc. "Nie wszystkie lokale mają możliwość przyjmowania zgłoszeń od klientów. Wiemy, że część naszych członków wciąż nie otworzy swoich lokali" - napisano w oświadczeniu. Duński rząd obiecał podjęcie rozmów w sprawie możliwości wypracowania innych rozwiązań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz