×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Der Elefant zaprasza zaszczepionych gości. Jak to działa?
Od 1 października 2021 restauracja Der Elefant zaprasza wyłącznie: osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńców, osoby z ważnym testem (nie starszym niż 48 godz.)./fot. materiały prasowe

Der Elefant zaprasza zaszczepionych gości. Jak to działa?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 09 grudnia 2021 08:10 | Aktualizacja: 13 grudnia 2021 14:01

- Jeżeli prowadzę restaurację i chcę gościom zagwarantować najlepszy serwis, najlepszą kuchnię - to chcę im również zapewnić bezpieczeństwo - przyznaje Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant.

Der Elefant zaprasza wyłącznie zaszczepionych gości. Jak to działa?

HorecaTrends: Pod koniec września Der Elefant na swoim profilu na Facebooku zamieścił ogłoszenie, że od 1 października do restauracji zaprasza wyłącznie: osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńców, osoby z ważnym testem (nie starszym niż 48 godz.). Jak na początku odebrali to Wasi goście, a jak reagują na to teraz, po 2 miesiącach od wprowadzenia ''Zdrowej strefy''?

Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant: Ze strony gości, którzy nas odwiedzają od początku było zrozumienie, akceptacja, zadowolenie i słowa podziękowania. I tak jest do dzisiaj. Zdarzało się, że niektóre osoby nie miały paszportów covidowych, ale rozumiały i akceptowały nasze zasady i wracały do Der Elefant z paszportem.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ale gdy ogłaszaliście to dwa miesiące temu, kiedy dzienne raporty mówiły o kilku, a nie o kilkudziesięciu tysiącach nowych zakażeń nie było wiadomo, jak zareagują goście. Byliście pionierem wśród polskich restauracji. Czy przygotowaliście załogę na to, jak reagować w przypadku odmów okazania dowodu zaszczepienia?

- Oczywiście przygotowywaliśmy całą załogę do różnych sytuacji. Natomiast w naszym DNA jest kulturalne, grzeczne traktowanie każdego bez względu na jego opinię czy też poglądy. Na szczęście takich osób nie było. Na początku, w październiku nasze działanie zbiegło się z ogólnopolskim protestem antyszczepionkowców. Taki protest odbył się też przed naszym lokalem, ale to była jednorazowa wizyta. Przez dwa miesiące nie spotkaliśmy się bezpośrednio z tym, że ktoś się poczuł urażony z tego powodu, że troszczymy się o swoich gości.

Czy personel Der Elefant jest zaszczepiony przeciw Covid-19? Czy sprawdzał to pan?

- Mam zaszczyt i przyjemność pracować z osobami, które nie traktują tej kwestii jako wiedzy tajemnej i wiem, że wszyscy są zaszczepieni. Decyzja, która podjęliśmy jest dla mnie prosta i absolutnie logiczna. Jeżeli prowadzę restaurację i chcę gościom zagwarantować najlepszy serwis, najlepszą kuchnię - to chcę im również zapewnić bezpieczeństwo. Zapraszanie jedynie osób zaszczepionych, bądź ozdrowieńców do przebywania w pomieszczeniu zamkniętym w zimie jest dla mnie działaniem na wskroś oczywistym. Nie wprowadziłem tego we wszystkich swoich restauracjach, natomiast tę jedną dedykowałem wszystkim, którzy mają takie poglądy, jak ja. Patrząc na ilości gości w Elefancie i na to, ile wśród nich jest osób zaszczepionych, mogę przypuszczać, że goście pozostałych naszych lokali to w znakomitej części osoby, które się zaszczepiły.

Czy inni restauratorzy pytają pana, jak wygląda na co dzień działalność Der Elefant po 1 października i czy warto podjąć taką decyzję?

- Inni restauratorzy na pewno bacznie nas obserwują, bo na tym między innymi polega nasz zawód. Wiem, że kilka osób rozważa wprowadzenie podobnych zasad. To, że polski rząd nie podjął takiej decyzji, paradoksalnie pozwala nam się wyróżnić, bo tylko my mieliśmy odwagę to zrobić. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

 • ccc

  ta restauracja została wytypowana, choćby nikt nie przyszedł, nie upadnie, to ma być flagowy krążownik systemu, tego chorego, patologicznego systemu, a przy okazji, nie wiedziałem, że zaszczepieni są bezpieczni, jestem przekonany, że wprost przeciwnie, ale dzisiaj prawdy trzeba szukać, nie wystarczy włączyć radio czy tv, bo tam prawda jest rzadkością, szukajcie a znajdziecie
 • ISP

  SUPER, normalne podejście do klientów i biznesu. Nie chcesz się zaszczepić - nie musisz ale też zaszczepieni nie muszą przebywać z Tobą w jednym pomieszczeniu. Proste. Rządowi i PiS-owi brakuje jaj aby wprowadzić ogólnopolskie przepisy dla bezpieczeństwa ozdrowieńców i zaszczepionych.
 • Gość

  Jestem zaszczepiony, ale to co się robi, żeby nas podzielić na zaszczepionych i nie, tych mądrych i antyszczepionkowców, cała ta segregacja to po prostu najohydniejsza rzeczywistość, jaką przecież powinniśmy znać tylko z kasiążek.

  I co gorsza, ten Pan, Artur Jarczyński, właściciel (znamienne chyba) \"Der\" Elefant jeszcze się tą swoją podłością chlubi.

  Jakoś pokładam nadzieję, że przyjdzie dzień, w którym będzie mu paląco wstyd, oby nie za późno. Do tego czasu trzeba te miejsca piętnować i omijać.

  Bardzo zły przykład, nie tak powinniśmy sobie życie układać Horecatrends.
 • Lilly

  Nie wiem \"Horecatrends\" jaki macie cel w promowaniu takich treści,
  ale wyobraźcie sobie, że niemal połowa waszych czytelników jest niezaszczepiona.
  I właśnie niniejszym straciliście jednego z nich. Życzę wam, żebyście, tak jak ta restauracja, stracili resztę.
 • Tomasz Karaszewski

  Brawo Artur , moja firma też wspiera zaszczepionych .
 • Gość

  brak słów, jakie bezpieczeństwo? w jakim świecie ten facet żyje? zaszczepieni chorzy na każdym kroku, a on o bezpieczeństwie będzie opowiadał 😂 ze względu na swoje bezpieczeństwo nie weszlabym do restauracji, gdzie tylko zaszczepieni mogą przebywać