Partnerzy portalu
DESEO Patisserie & Chocolaterie debiutuje jako dostawca wytrawnego cateringu Deseo przygotował pierwszy catering z wytrawnymi przekąskami. Fot. DESEO/Facebook

DESEO Patisserie & Chocolaterie debiutuje jako dostawca wytrawnego cateringu

Autor: KG/horecatrends Data: 20 października 2022 08:25

- Ważny dzień w historii Deseo. Zadebiutowaliśmy jako dostawca cateringu, przede wszystkim słonego - poinformował na social mediach cukierni Łukasz Smoliński, współzałożyciel i prezes DESEO Patisserie & Chocolaterie.

W menu cateringu wytrawnego Deseo znalazły się m.in. tortilla de patatas z chorizo, śledź w sosie musztardowym, szwedzki sandwich Räkmacka z krewetkami. 

''Wielkie wyzwanie, sporo stresu, kilka tygodni przygotowań, ale chyba się udało, bo zostaliśmy praktycznie w całości wyjedzeni. Co ciekawe, serwowaliśmy przede wszystkim smaki skandynawskie, ale 12 lat zjadania świata daje nam wszelkie podstawy, aby wyserwować dowolną kuchni'' - napisał na social mediach cukierni w czwartek 20 października prezes Deseo. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał też, że ''Jak pewnie większość z Was wie, jako właściciele DESEO, ale przede wszystkim podróżnicy kulinarni z Tasteaway od 2009 zjedliśmy już kawał świata, odwiedziliśmy tysiące restauracji na całym świecie i marzył nam się taki dzień, w którym swoją wiedzę kulinarną/gastronomiczną będziemy mogli wykorzystać w praktyce…i wczoraj nastąpił ten dzień''.

W rozmowie horecatrends.pl Łukasz Smoliński mówił, że podróże dają im coś, co nazywają benchmarkami smakowymi.

''Jeżeli jedliśmy w Paryżu w danej cukierni pewien deser, to zapamiętujemy ten smak i pracując nad nową ofertą staramy się tym smakiem inspirować - inspirować, a nie kopiować jeden do jednego. Gros oferty DESEO jest inspirowana tym, co przywieźliśmy z podróży kulinarnych'' - opowiadał. 

Czytaj też Co wnoszą do biznesu gastronomicznego podróże? Spytaliśmy o to prezesa DESEO

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz