Partnerzy portalu
Dlaczego akurat gastronomia? Niedzielski: Kwestia interakcji społecznych Niedzielski: Celem obostrzeń redukcja liczby interakcji społecznych

Dlaczego akurat gastronomia? Niedzielski: Kwestia interakcji społecznych

Autor: PAP Data: 23 października 2020 12:20

Kwestie epidemiologiczne nie były jedyną przesłanką do wprowadzenia nowych obostrzeń; kierowaliśmy się także kryterium redukowania liczby interakcji społecznych - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na konferencji prasowej padło pytanie, czy są twarde dane wskazujące, że gastronomia jest szczególnym ogniskiem zakażeń i jako branża powinna być zamknięta wcześniej niż inne.

Minister zdrowia mówił, że kwestie epidemiologiczne nie były jedyną przesłanką do wprowadzenia nowych obostrzeń. "Tutaj bardzo intensywnie analizujemy, jak poszczególne elementy życia społecznego wpływają na liczbę interakcji społecznej" - mówił Niedzielski, zwracając uwagę, że na przełomie września i października mobilność społeczna osiągnęła poziom sprzed pandemii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"My, dyskutując o obostrzeniach, bierzemy pod uwagę i kierujemy się przesłankami epidemicznymi, ale również bardzo ważnym punktem widzenia jest to, żeby ograniczać takie działania, które generują ruch, które generują interakcje" - podkreślił.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz