Do gastronomicznej oferty Manufaktury dołączyła ormiańska restauracjawww.horecatrends.pl - 17 października 2018 16:42


Manufaktura to miejsce dla poszukiwaczy nowych smaków i kulinarnych inspiracji. Ponad trzydzieści restauracji serwuje tu przysmaki ze wszystkich stron świata. W menu królują potrawy kuchni żydowskiej, meksykańskiej, włoskiej, bałkańskiej, indyjskiej, koreańskiej i wielu innych. Od niedawna można się tu także rozsmakować w potrawach ormiańskich i gruzińskich.

Kuchnię Kaukazu proponuje Lavash. Można tu zjeść oryginalne chaczapuri i khinkali, w menu znajdują się też mięsa, wypieki, tradycyjne konfitury, sery i wędliny a także spory wybór regionalnych win i koniaków. W kuchni Kaukazu kluczową rolę odrywają przyprawy, nie brakuje ich też w Lavash. Można je znaleźć między innymi w herbacie, parzonej w oryginalnym samowarze.

Sercem restauracji jest tonir – tradycyjny ormiański piec. W podłodze restauracji zainstalowano szybę, przez którą można obserwować proces wypiekania pieczywa. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Manufaktura działa od 2006 roku, powstała na terenach dawnego imperium włókienniczego I.K. Poznańskiego w Łodzi. W skład kompleksu wchodzi trzyhektarowy rynek z oryginalną pofabryczną zabudową z czerwonej cegły, galeria handlowa oraz otaczające przestrzeń parkingi na ponad 3,5 tys. samochodów. Oprócz 300 sklepów, punktów usługowych i restauracji, działa tu również m.in. teatr, kino, szkoła tańca i muzeum. Łącznie Manufaktura zajmuje 27 ha, powierzchnia handlowa to 110 tys. mkw. Manufaktura zarządzana jest przez Apsys Polska, a właścicielem jest Union Investment Real Estate AG.

APSYS Polska jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu  oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu.