Dominium zrezygnowała z jaj z chowu klatkowego szybciej niż zadeklarowaławww.horecatrends.pl - 03 lipca 2019 11:03


Spółka Dominium SA wprowadziła do użytku jaja z chowu ściółkowego już w czerwcu tego roku, mimo wcześniejszej deklaracji, która mówiła o roku 2025.

W 2018 roku spółka Dominium dołączyła do szybko powiększającego się grona firm, które podjęły zobowiązanie, wedle którego do 2025 roku będą pozyskiwali jedynie jaja i produkty jajeczne niepochodzące z chowu klatkowego. Według raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki dzisiaj jest to już niemal 130 firm w Polsce. 

Dominium S.A., jak również wiele innych firm na polskim rynku, wspiera wprowadzenie całkowitego zakazu chowu klatkowego zwierząt hodowlanych. Wycofując jaja trójki, firma ma realny wpływ na zmiany. Już dziś w wielu krajach, m.in. w Austrii i Niemczech, hodowla klatkowa jest zakazywana prawnie, a podobne zmiany mogą również już niebawem dotyczyć wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. W siedmiu krajach Unii Europejskiej od września ub. roku zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską o wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich, w tym kur niosek.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdecydowana większość firm w Polsce deklaruje, że jajka klatkowe zostaną wycofane najpóźniej w 2025 r. Jednak sieć pizzerii Dominium pokazała, że chcieć to móc, jak mówi prezes firmy Pan Piotr Dzierżek: "nasze plany wprowadziliśmy w życie nie czekając do zadeklarowanego wcześniej roku 2025, między innymi dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, co poskutkowało jego realizacją w krótszym czasie ”.

Pan Piotr Dzierżek podkreśla wielokrotnie, jak ważne są dla firmy kwestie dobrostanu zwierząt i społeczna odpowiedzialność biznesu.

"Każdy z nas chce mieć autentyczny wpływ na dobre zmiany oraz szerzenie pozytywnych idei. Pizza Dominium nie chce być obojętna na to co dzieje się dookoła, szybko odpowiadamy na nowe wyzwania, które powodują korzystne zmiany u nas jak i u naszych klientów”.