Partnerzy portalu
Domino's w Polsce zmieni właściciela Zmieni się właściciel sieci Domino's w Polsce/ fot. shutterstock

Domino's w Polsce zmieni właściciela

Autor: www.dlahandlu.pl Data: 13 sierpnia 2020 13:43

Do UOKiKu trafił wniosek ws. przejęcia przez Accession Mezzanine Capital III L.P. z siedzibą w St Helier, Jersey, kontroli nad DP Poland Plc z siedzibą w Weybridge, Wielka Brytania.

- Zamiar koncentracji będący przedmiotem zgłoszenia polega na planowanym przejęciu przez Accession Mezzanine Capital III L.P. z siedzibą w St Helier, Jersey („AMC III”) kontroli - pośrednio lub bezpośrednio - nad spółką DP Poland Plc z siedzibą w Weybridge, Surrey (Wielka Brytania) i, pośrednio, nad jej spółką zależną – DP Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. W wyniku planowanej koncentracji spółka DP Poland Plc zamierza również objąć kontrolę nad spółką Dominium S.A. z siedzibą w Warszawie, co będzie z kolei skutkowało przejęciem przez AMC III pośredniej kontroli nad Dominium S.A - czytamy w zgłoszeniu.

DP Poland Plc jest spółką akcyjną zarejestrowaną i działającą w Wielkiej Brytanii. Akcje DP Poland Plc są notowane na Alternatywnym Rynku Inwestycyjnym Giełdy Londyńskiej. DP Poland Plc poprzez swoją spółkę zależną DP Polska S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi w Polsce sieć restauracji pod marką Domino’s.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dominium S.A. świadczy usługi gastronomiczne prowadząc działalność na rynku restauracyjnym w segmencie restauracji nieformalnych na terenie Polski.

DP Poland Plc i Dominium S.A. podpisały list intencyjny i prowadzą obecnie negocjacje co do ostatecznej struktury transakcji. Zawarcie transakcji i dokonanie koncentracji umożliwi tym podmiotom wykorzystanie efektu skali, rozwijając sieć lokali gastronomicznych pod globalną marką Domino’s.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    bardzo źle. dominium powoli sobie markę wyrobiło a dominos to sieciowy syf z pracownikami burakami