Partnerzy portalu
Działalność restauracji w Egipcie ograniczona do końca maja Do końca maja będzie obowiązywać w Egipcie część obecnych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa / fot. unsplash

Działalność restauracji w Egipcie ograniczona do końca maja

Autor: PAP Data: 20 maja 2021 09:03

Do końca maja będzie obowiązywać w Egipcie część obecnych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa - poinformował w środę rząd w Kairze. Chodzi głównie o sklepy i restauracje, które nie będą mogły być otwarte do późnych godzin wieczornych.

Obecne restrykcje epidemiczne zostały wprowadzone w Egipcie 6 maja w związku z kończącym się ramadanem i świętem Id al-Fitr. Dotyczyły przede wszystkim sklepów, centrów handlowych i restauracji, które muszą być zamykane o godzinie 21.00.

To zarządzenie zostało w środę przez egipski rząd przedłużone do końca tego miesiąca.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności będą mogły zostać otwarte publiczne parki i plaże, które zostały zamknięte na czas święta Id al-Fitr.

W ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń koronawirusem w Egipcie stale rośnie. Władze ostrzegają przed dalszym rozprzestrzenianiem się infekcji w sytuacji, gdy dochodzi do częstych spotkań rodzinnych z okazji ramadanu, który kończy się w przyszłym tygodniu.

Na początku pandemii Egipt nałożył dosyć surowe restrykcje, zamykając swoją przestrzeń powietrzną i ustalając nocne godziny policyjne. W czerwcu 2020 roku zniesiono wiele obostrzeń, które do tej pory nie zostały przywrócone.

W Egipcie do tej pory potwierdzono 248 078 przypadków zakażenia koronawirusem. Eksperci uważają jednak, że rzeczywista liczba infekcji jest znacznie wyższa, ale nie znajduje odzwierciedlenia w danych rządowych z powodu niskich wskaźników testów i wykluczenia wyników prywatnych testów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz