Partnerzy portalu
Ekspert: Żabka może przejmować producentów przekąsek i napojów Tomasz Stamirowski, partner zarządzający Funduszu Avallon wskazuje, że Żabka może przejmować producentów żywności. fot. mat. pras.

Ekspert: Żabka może przejmować producentów przekąsek i napojów

- Żabka Future nie powstała po to, by pasywnie obserwować rzeczywistość. Jeśli, po przejęciu Maczfitu, miałoby dochodzić do akwizycji producentów, stawiałbym na obszar przekąsek, dań gotowych oraz napojów - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Tomasz Stamirowski, partner zarządzający Funduszu Avallon.

Autor: portalspozywczy.pl Data: 10 marca 2021 14:53

8 marca 2021 roku Żabka Polska ogłosiła przejęcie firmy Maczfit. Żabka zostanie większościowym udziałowcem firmy, ze wsparciem Macieja Lubiaka - twórcy Maczfitu - w roli prezesa. Tomasz Stamirowski przyznaje, że transakcja nie była dla niego zaskoczeniem.

- Maczfit był w regularnym procesie poszukiwania inwestora od września 2020 roku. Z kolei Żabka w lutym ogłosiła zmiany organizacyjne i utworzenie Żabka Future - odpowiedzialnej między innymi za wyszukiwanie nowych biznesów - ocenia.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Partner zarządzający Funduszu Avallon wskazuje, że transakcje takie jak Żabki i Maczfitu w naturalny sposób przyciągają zainteresowanie innych graczy obszarem cateringu dietetycznego.

- Nie można wykluczyć, że będą kolejne transakcje, aczkolwiek obecność lidera wspieranego przez Żabkę, może niektórych zniechęcić. Trzeba też pamiętać, że w tych obszarach można zdobyć dobrą pozycję lokalną, natomiast zupełnie czym innym jest budowa skali w całym kraju. To duże wyzwania co do zaplecza produkcyjnego oraz logistyki - mówi.

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz