Partnerzy portalu
Estonia zamyka lokale gastronomiczne Od czwartku Estonia wprowadza ścisłą kwarantannę z powodu szybko rozprzestrzeniającego się w kraju brytyjskiego wariantu koronawirusa / fot. unsplash

Estonia zamyka lokale gastronomiczne

Autor: PAP Data: 09 marca 2021 11:39

Od czwartku Estonia wprowadza ścisłą kwarantannę z powodu szybko rozprzestrzeniającego się w kraju brytyjskiego wariantu koronawirusa – informuje we wtorek agencja BNS. Brytyjski szczep wykrywa się w 98 proc. próbek badanych pod kątem Covid-19.

"Sytuacja w Estonii, jeśli chodzi o koronawirusa, jest krytyczna. Musimy pilnie reagować i zdecydowaliśmy się na zamknięcie kraju" - poinformowała w poniedziałek premier Kaja Kallas.

W Estonii od czwartku nauka w szkołach będzie odbywała się w trybie zdalnym. Przedszkola nie zostaną zamknięte, ale apeluje się do rodziców o pozostawienie dzieci w domu. Handel detaliczny zostanie wstrzymany z wyjątkiem sprzedaży podstawowych artykułów, w tym spożywczych. Od czwartku zamknięte zostają lokale gastronomiczne, kluby sportowe, instytucje kulturalne. Ograniczenia w Estonii mają obowiązywać przez co najmniej miesiąc.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Nie nauczyliśmy się jeszcze żyć z koronawirusem, dlatego konieczne są tak duże ograniczenia" - oświadczyła Kallas. Szefowa rządu wyraziła nadzieję, że "w okresie zamknięcia skupimy się na szczepieniach, by jak najwięcej osób uchronić przed zakażeniem".

W ubiegłym tygodniu w Estonii notowano rekordowe wskaźniki zachorowalności. Według poniedziałkowych danych od początku pandemii w liczącej 1,3 mln mieszkańców Estonii potwierdzono łącznie 76 183 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 667 osób z Covid-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz