Partnerzy portalu
Ewa Wachowicz: W restauracji współpracuję ze sprawdzonymi dostawcami Ewa Wachowicz, fot. Mietek Małek/ One Step Studio

Ewa Wachowicz: W restauracji współpracuję ze sprawdzonymi dostawcami

Autor: www.farmer.pl Data: 26 kwietnia 2019 13:02

Ewa Wachowicz, Miss Polonia, producentka programów kulinarnych, autorka książek opowiada o swojej restauracji, zdrowym żywieniu a także o roli rolników w kształtowaniu świadomości kulinarnej polskich konsumentów.

Czy jako restauratorka widzi Pani jakieś trudności w pozyskiwaniu produktów bezpośrednio od rolników?

EW: Zdarzają się problemy z terminowością, czasem czegoś brakuje. Mały rolnik nie zawsze jest w stanie zabezpieczyć wszystkich odbiorców, ale tak wygląda właśnie współpraca z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami. W restauracji współpracuję ze sprawdzonymi dostawcami. Cześć z nich zwróciła się do mnie bezpośrednio – ktoś przyszedł do restauracji, przywiózł swoje produkty i w ten sposób nawiązaliśmy kontakt. W innych przypadkach zadziałała poczta pantoflowa – np. dowiedziałam się, że jest dobry wytwórca bryndzy o sprawdzonej jakości i niepowtarzalnym smaku, i sprawdziłam te produkty.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konsument musi zacząć doceniać ciężką pracę rolnika. Przede wszystkim trzeba zbudować jego świadomość, żeby wiedział, co je i dlaczego coś musi kosztować, a dlaczego coś jest tanie. Dobry produkt musi mieć odpowiednią cenę. Nie możemy jednak popadać w skrajności – po to jest wolny rynek, żebyśmy mieli wybór. A jednocześnie dobrze, żeby świadomość możliwości wyboru rosła. Cieszę się, że już teraz mamy bardzo wielu dobrych rolników, którzy dbają o odpowiednią hodowlę i o uprawę ziemi.

Cały materiał znajdziesz na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz