Partnerzy portalu
Facebook uruchamia program grantowy dla warszawskich przedsiębiorców Facebook przeznaczy 1,3 miliona złotych na wsparcie małych i średnich warszawskich firm, fot. unsplash

Facebook uruchamia program grantowy dla warszawskich przedsiębiorców

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 01 października 2020 13:44

Facebook przeznaczy 1,3 miliona złotych na wsparcie małych i średnich warszawskich firm, aby pomóc im w odbudowie działalności i pokonaniu trudności związanych z pandemią. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Możliwość składania aplikacji została otwarta dla przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem grantu 29 września i potrwa do 8 października.

– Globalna pandemia to przede wszystkim kryzys zdrowotny, ale także ekonomiczny, który szczególnie mocno doświadcza małe i średnie firmy. Zgodnie z naszym najnowszym raportem prawie jedna czwarta polskich firm obecnych na Facebooku spodziewa się w nadchodzących miesiącach trudności z płynnością finansową, a 18% z nich zdecydowało się na redukcję zatrudnienia. Dostrzegamy te trudności i chcemy wspierać naszą lokalną, warszawską społeczność dzieląc się narzędziami, które mogą jej pomóc w tych niepewnych czasach  – mówi Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce.

Jednym z elementów wsparcia Facebooka dla małych i średnich firm jest globalny program grantowy na kwotę 100 milionów dolarów, który ma na celu pomoc ponad 30 000 małych firm w ponad 30 krajach. Od dziś jest on dostępny również dla podmiotów z Warszawy – miasta, w którym znajduje się polskie biuro Facebooka. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W sumie wśród warszawskich firm zostanie rozdystrybuowane ponad 1,3 miliona złotych. Granty obejmują bezpośrednią pomoc finansową oraz kupony reklamowe i mają za zadanie wesprzeć firmy w przetrwaniu tego trudnego roku oraz w odbudowie i transformacji działalności.

Aplikacje zostały otwarte 29 września i potrwają do 8 października do godziny 18:00. Przedsiębiorcy mogą wejść na stronę facebook.com/grantsforbusiness, aby sprawdzić, czy spełniają kryteria przyznawania grantów, oraz być na bieżąco z rozwojem programu. Za rozpatrywanie wniosków i przyznawanie dotacji będzie odpowiedzialna firma Deloitte. 

Aby ubiegać się o udział w programie, firma musi: 

*zatrudniać od 2 do 50 pracowników; 

*prowadzić działalność od co najmniej roku; 

*znajdować się w trudnej sytuacji w związku z epidemią COVID-19; 

*być zarejestrowana w Warszawie

Poza bezpośrednim wsparciem finansowym małe firmy potrzebują pomocy w przystosowaniu się do zmienionej rzeczywistości. W związku z tym Facebook uruchomił online swój program szkoleniowy Boost with Facebook i udostępnił wszystkim polskim przedsiębiorcom darmowe webinary oraz inne zasoby szkoleniowe na temat działalności w Internecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz