×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Finlandia wprowadza nowe ograniczenia dla restauracji i barów
Ograniczeń, które zaczną obowiązywać w niedzielę, mogą uniknąć restauratorzy, którzy sprawdzają paszporty covidowe klientów; fot. shutterstock

Finlandia wprowadza nowe ograniczenia dla restauracji i barów

Autor: PAP Data: 26 listopada 2021 16:12

Restauracje i bary z koncesją na sprzedaż alkoholu w Finlandii będą mogły być otwarte tylko do godz. 18 .

Finlandia: Nowe zasady

Z nowelizacji rozporządzenia wynika, że w lokalach, które nie weryfikują paszportów koronowych swoich klientów, trunki mogą być sprzedawane do godz. 17, a same lokale mogą działać tylko do godz. 18.

Restrykcje, nałożone w okresie przedświątecznym, dotkną przede wszystkim organizatorów popularnych w kraju spotkań czy przyjęć gwiazdkowych. Dotychczas, niezależnie od stosowania paszportów koronowych, alkohol w lokalach można było serwować do północy. Ograniczenia nie dotyczą m.in. kawiarni, sieci fast foodów czy innych lokali gastronomicznych, w których nie podaje się alkoholu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie w liczącej 5,5 mln mieszkańców Finlandii zaszczepionych przeciwko koronawirusowi jest ponad 81 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia, czyli nieco ponad 70 proc. całej populacji kraju.

Na początku jesieni rząd zniósł niemal wszystkie ograniczenia antyepidemiczne na poziomie ogólnokrajowym. Powszechne zalecenie stosowania maseczek w pomieszczeniach publicznych zastąpił używaniem ich "według własnego uznania". W ostatnich dniach władze regionalne (m.in. w regionie Helsinek oraz Turku) przywróciły jednak rekomendację odnośnie do maseczek. W związku z okresem przedświątecznym nalegają też na powrót obostrzeń dotyczących organizacji imprez i wydarzeń publicznych.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz