Partnerzy portalu
Flagowy McDonald's w Cepelii nie powstanie. Brak zgody konserwatora zabytków Za projekt McDonald's w budynku Cepelii odpowiadała warszawska Pracownia Architektoniczna Maas Projekt; fot. mat. pras.

Flagowy McDonald's w Cepelii nie powstanie. Brak zgody konserwatora zabytków

Autor: HT za Gazeta Wyborcza Data: 09 października 2022 09:50

W pawilonie Cepelii przy Marszałkowskiej nie powstanie jednak flagowy lokal McDonald's. Projekt został zastopowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

McDonald's w Cepelii nie powstanie

Budynek Cepelii powstał w 1966 roku według projektu Zygmunta Stępińskiego, który był również współprojektantem Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM), Trasy W-Z czy Hotelu Metropol. Budynek był w czasach swojej świetności lekką konstrukcją z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu sprawiał wrażenie wielkiej witryny sklepowej. W 2019 r. wpisany do rejestru zabytków. 

W międzyczasie Cepelia sprzedała pawilon, a nowy właściciel znalazł najemcę - spółkę McDonald's Polska, która zapowiedziała urządzenie tutaj swojej flagowej restauracji. Projekt modernizacji i adaptacji budynku na cele gastronomiczne przygotowała warszawska pracownia MAAS Projekt.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zmiana funkcji pawilonu na gastronomiczną nie spodobała się wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków. Spółka McDonald's Polska odwołała się do Ministerstwa Kultury, ostatecznie jednak plany sieci zastopował wojewódzki konserwator zabytków. Decyzja o warunkach zabudowy zawiera uzgodnienie obejmujące brak funkcji gastronomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz