Partnerzy portalu
Francja: Od sierpnia obiad w restauracji tylko dla zaszczepionych Zmiany w polityce covidowej Francji przewidują m.in., że od sierpnia wejść do restauracji będą mogły tylko osoby zaszczepione / fot. unsplash.com

Francja: Od sierpnia obiad w restauracji tylko dla zaszczepionych

Autor: PAP Data: 13 lipca 2021 13:37

Zmiany w polityce covidowej Francji, zapowiedziane w poniedziałek wieczorem przez prezydenta Emmanuela Macrona, będą wdrażane systematycznie przez kolejne trzy miesiące, aż do jesieni. Przewidują one m.in., że od sierpnia wejść do restauracji czy zrobić zakupy w centrum handlowym będą mogły tylko osoby zaszczepione.

13 lipca w dwóch francuskich terytoriach zamorskich - Martynice i Reunion - przywrócony został stan wyjątkowy. Decyzja uzasadniona jest "niezadowalającym poziomem zaszczepienia" na tych obszarach.

Od 21 lipca każdy powyżej 12. roku życia będzie musiał okazać certyfikat sanitarny (pass sanitaire), poświadczający zaszczepienie przeciw koronawirusowi, nabycie odporności po przejściu choroby lub negatywny wynik testu, by móc uczestniczyć w wydarzeniach z udziałem powyżej 50 osób w "miejscach wypoczynku i kultury".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obowiązek okazania certyfikatu

Od początku sierpnia obowiązek okazania certyfikatu obejmie wybierających się do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, planujących przejazd pociągiem lub długą podróż oraz odwiedzających placówki medyczne.

Następnie na początku września rozpocznie się kampania szczepień przypominających dla osób, które pierwszą dawkę otrzymały w styczniu bądź lutym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Leon

    Ciekawe ile czy ktoś bedzie palił samochody czy już wszyscy przekupieni . Jak widać wyraźnie po zachowaniu rzadu we Francji mają gdzieś obywateli a jedynie realizują założenia agendy 2030
  • Gość

    osoby które nie mogą się zaszczepić zostaną skazane na śmierć głodową?