Partnerzy portalu
Francja otwiera tarasy restauracyjne Francja otwiera tarasy restauracyjne / fot. unsplash

Francja otwiera tarasy restauracyjne

Część miejsc publicznych i tarasy restauracyjne zostaną otwarte w połowie maja – zapowiedział rzecznik rządu Gabriel Attal w dzienniku „Le Echos” w piątek.

Autor: PAP Data: 16 kwietnia 2021 14:30

W czwartek wieczorem odbyło się spotkanie prezydenta Emmanuela Macrona i ministrów z przedstawicielami różnych sektorów gospodarki, na którym dyskutowano o luzowaniu obostrzeń sanitarnych i stopniowym otwieraniu gospodarki.

"Prezydent obrał kurs otwarcia niektórych miejsc kultury i tarasów restauracyjnych w połowie maja" - zapowiedział Attal, wskazując, że wzrost liczby zaszczepionych osób pozwoli następnie na stopniowe otwieranie innych miejsc użyteczności publicznej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Będziemy stosować racjonalne, zdroworozsądkowe kryteria, rozróżniając miejsca na zewnątrz i wewnątrz, te, w których konieczne jest zdjęcie maski" - stwierdził rzecznik.

Pytany o presję epidemiczną na szpitale Attal stwierdził, że sytuacja stabilizuje się na poziomie krajowym i widać poprawę w 16 departamentach objętych lokalnym lockdownem w pierwszym etapie.

Rzecznik rządu zaznaczył również, że obostrzenia dotyczące lotów z niektórych krajów najbardziej dotkniętych epidemią i wariantami koronawirusa ulegną dalszemu wydłużeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz