Partnerzy portalu
FRSiH 2021: Jak wygląda "walka o talenty" na gastronomicznym rynku pracy? Ewa Rzeszowska zwracała uwagę, jak trudne jest obecnie pozyskanie pracowników wykwalifikowanych do pracy w gastronomii/fot. PTWP

FRSiH 2021: Jak wygląda "walka o talenty" na gastronomicznym rynku pracy?

Autor: www.horecatrends.pl Data: 09 listopada 2021 13:07

Dziś praca w gastronomii postrzegana jest jako miejsce pracy tymczasowej. To lekcja do odrobienia dla całej branży - profesjonalizacji i stworzenia takich warunków, aby w danym biznesie chciały pracować talenty gastronomiczne - mówiła podczas mówiła podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu Ewa Rzeszowska, Project Manager, European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food.

Ewa Rzeszowska, Project Manager, European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food podczas podczas debaty "Zwinne gastrobiznesy/ elastyczni dostawcy" na Forum Rynku Spożywczego i Handlu zwróciła uwagę m.in. na wyzwania stające dziś przed sektorem gastronomicznym.

Walka o wykwalifikowanych pracowników dla gastronomii

Jak podkreśliła, jednym z największych jest pozyskanie oraz utrzymanie wykwalifikowanych pracowników. Jednym z najbardziej zauważalnych trendów dla restauracji staje się więc "walka o talenty" oraz o posiadanie stałego zespołu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaznaczyła, że sytuację utrudnia fakt, że sama branża nie jest w Polsce postrzegana jako atrakcyjne miejsce do budowania trwałej ścieżki kariery.

- Dziś praca w gastronomii postrzegana jest jako miejsce pracy tymczasowej albo pracy uzupełniającej  którą można łączyć z czymś "bardziej ambitnym". Jest to lekcja do odrobienia dla całej branży – profesjonalizacji i stworzenia takich warunków, aby w danym biznesie chciały pracować talenty gastronomiczne - mówiła Rzeszowska. - To samo dotyczy wprowadzania zrównoważonych, bardziej długofalowych praktyk - dodała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz