×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Garmaż od Ukrainek. Restauracja prowadzona przez uchodźców działa na stołecznej Pradze
Garmaż od Ukrainek - ruszyła restauracja prowadzona przez uchodźców/fot. Facebook

Garmaż od Ukrainek. Restauracja prowadzona przez uchodźców działa na stołecznej Pradze

Autor: MB Data: 26 marca 2022 08:57

Przy ul. Kijowskiej 1 w Warszawie ruszył Garmaż od Ukrainek - lokal oferuje pierogi robione przez Ukrainki, które uciekły przed wojną. Restauracja jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00.

Garmaż od Ukrainek - to nowy koncept pomocowy Grupy Arche dla uchodźców z Ukrainy. Lokal jest prowadzony przez Ukrainki, które początkowo otrzymały pomoc w sieci Arche Hoteli.

– Ukrainki, którym pomagamy, boją się o swoją przyszłość, jednak starają się zorganizować tutaj swoje życie. Choć wierzą, że koszmar skończy się szybko, nie chcą bezczynnie czekać. Dlatego stworzyliśmy nową akcję i uruchamiamy pierwszą wyjątkową restaurację “Garmaż od Ukrainek”, która będzie w pełni prowadzona przez uchodźców. Już dziś do współpracy zachęcamy restauracje i sklepy – informuje Arche.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Garmaż od Ukrainek - lokal prowadzony przez uchodźców 

Garmaż od Ukrainek to restauracja w pełni prowadzona przez uchodźców.

- To 5 pań, kucharek, które pracują w lokalu przy ul. Kijowskiej w Warszawie. Tutaj można skosztować specjałów lub zakupić na wynos do domu. Wśród oferty znajdziemy m.in. pierogi wszelkiego typu, kopytka, kluski, pielmieni. Wszystko przygotowane od serca, według tradycyjnych receptur polskich i ukraińskich. Domowe, ręcznie przygotowywane z naturalnych składników. Projekt przy ulicy Kijowskiej jest pilotażowy. W pierwszym etapie wyroby będą dystrybuowane do warszawskich hoteli Grupy Arche. Następnym krokiem będzie otwarcie kolejnych restauracji, a także wprowadzenie produktów do regularnej sprzedaży w sklepach i restauracjach oraz uruchomienie produkcji przy Arche Hotelach w całej Polsce - czytamy na profilu lokalu na Facebooku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz