Partnerzy portalu
Gastromall: rząd powinien objąć tarczą również najemców gastronomicznych w biurowcach Piotr Niemiec, właściciel Grupy Gastromall

Gastromall: rząd powinien objąć tarczą również najemców gastronomicznych w biurowcach

Autor: Paulina Piwowarek, www.horecatrends.pl Data: 09 kwietnia 2020 11:10

- Doceniam to co zostało ustanowione w rozporządzeniu i uważam, że zawieszenie umów najmu w centrach handlowych jest olbrzymią pomocą dla polskich firm. Jednocześnie usilnie staramy się zwrócić uwagę rządzących na kwestię centrów biurowych. Mamy tam około 50 restauracji, zatrudniających ponad 500 pracowników - mówi Piotr Niemiec, właściciel Grupy Gastromall.

Zdaniem Piotra Niemca, skutki ekonomiczne, ale również społeczne i socjologiczne wstrzymania działalności lokali gastronomicznych odczuwalne będą przez kilka lat. - Analizujemy wszystkie okoliczności i przygotowujemy nasze marki na kilka różnych scenariuszy, które mogą pojawić się po pandemii - mówi.

Dodaje, że marki Grupy Gastromall nie były dostępne w segmencie delivery. - Tworzenie tego kanału dystrybucji powinno opierać się na długotrwałym, przemyślanym procesie. W związku z tym nie ulegliśmy trendowi i postanowiliśmy nie wchodzić w ten rodzaj działalności bez odpowiedniego przygotowania - przyznaje.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wygląd sytuacja pracowników firmy? - Mamy świadomość, że jesteśmy dużym pracodawcą, który utrzymuje swoich pracowników, ale również ich rodziny i bliskich. Liczymy na to, że ostatecznie rząd nie zostawi bez pomocy przedsiębiorców i firmy z polskim kapitałem, budowane organicznie przez wiele lat nie upadną z powodu kryzysu wywołanego epidemią - dodaje Piotr Niemiec.

Komentuje także "tarczę antykryzysową". - Doceniam to co zostało ustanowione w rozporządzeniu i uważam, że zawieszenie umów najmu w centrach handlowych jest olbrzymią pomocą dla polskich firm. Jednocześnie usilnie staramy się zwrócić uwagę rządzących na kwestię centrów biurowych. Mamy tam około 50 restauracji, zatrudniających ponad 500 pracowników. Ze względu na ogłoszone rozporządzenie, one również są zamknięte, regulacje dotyczące zawieszenia umów w tym przypadku nie obowiązują, poza przypadkami gdy w biurowcu znajduje się część usługowo-handlowa. Tutaj skazani jesteśmy na żmudne, indywidualne negocjacje. Pocieszające jest to, że wielu wynajmujących, zwłaszcza firm z polskim kapitałem przystaje na warunki, tożsame z tymi, które wynikają z rozporządzenia w zakresie centrów handlowych - mówi.

- Rząd powinien objąć rozporządzeniem również zawieszenie umów najmu w centrach biurowych dla branż takich jak gastronomia, ale również fitness itp. - podkreśla Piotr Niemiec.

- Liczę także na szybkie uruchomienie kredytów gwarantowanych przez BGK, co pozwoli przetrwać zdrowym biznesom - dodaje.

Na portfolio Grupy Gastromall składają się takie brandy, jak: Restauracje Olimp, City Break RestoBar, Polski Stół, Deli Sandwich, Isto i Durum Bistro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz