Partnerzy portalu
Gastronomia istotna dla klientów centrów handlowych Badanie zlecone przez C&W pokazuje co jest najważniejsze dla klientów odwiedzających centra handlowe/ fot. mat. prasowe

Gastronomia istotna dla klientów centrów handlowych

Autor: www.horecatrends.pl Data: 20 czerwca 2021 10:31

Co przyciąga klientów do centrum handlowego? Poza zakupami odwiedzający najbardziej cenią centra handlowe za rozrywkę i gastronomię.

  • Dla klientów centrów handlowych niezwykle ważna obok zakupów jest oferta gastronomiczna.
  • Miejsca związane z rozrywką, jak np. kino, znajdują się wśród priorytetów 28 proc. respondentów.
  • Eventy w galeriach handlowych a także usługi fitness okazały się najmniej ważne dla ankietowanych.

Blisko jedna trzecia zadeklarowało, że jednym z najważniejszych aspektów odwiedzin centrów handlowych jest dla nich możliwość dokonania zakupu produktów, które wcześniej oglądali w internecie, a dla nieco mniejszej grupy (30 proc.) nadrzędna jest możliwość obejrzenia lub przymierzenia produktów, które później zamówią przez internet. Odbiór produktów zamówionych online oraz usługi kosmetyczne, takie jak fryzjer i kosmetyczka, znajdują się wśród priorytetów jednej piątej wszystkich badanych.

- Badanie obrazuje, że większość klientów wróciła do centrów handlowych, głównie w celu zrobienia zakupów. Jednak, obserwując rynek, zauważamy, że miejsca sprzyjające rozrywce i wspólnemu spędzaniu czasu, jak kina, kawiarnie, czy restauracje, również cieszą się coraz większym zainteresowaniem wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń i limitów – zaznacza Beata Kokeli, Head of Retail Agency, Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz